הוא עוד ישוב

ניר קלינגר עשה לעצמו שם גדול באי השכן, ואני בטוח שבקרוב מאוד הוא יחזור לקדמת הבמה בקפריסין..בינתיים אין לו יותר מדי מה להצטער על פיטוריו, אלא ללכת עם גב זקוף

יום שני 28 דצמבר 2009
שלמה חסיד
 לניר קלינגר אין מה להצטער יותר מדי על פיטוריו מא.א.ל לימסול.  המאמן הישראלי כבר הוכיח את עצמו בגדול בקפריסין, ודי מהר הוא עשוי לקבל הצעת עבודה שתהלום את כישוריו, ובמסגרתה הוא יוכל לבטא את עצמו בצורה הטובה ביותר.

רק בשביל לסבר את אוזניכם, אז קלינגר עבד ארבע שנים תמימות בקפריסין, מקום לחוץ ומלחיץ, שלא מגלה יותר מדי סבלנות כלפי מאמנים זרים (ממש כמו ביוון). ובכל זאת קלינגר עשה שם חיל.

קליגנר התחיל בפרלימיני, קבוצה קטנה שאיש לא סופר, ואותה הוביל למקום החמישי. אחרי זה הוא עבר לא.א.ק לרנקה שאותה לקח במקום ה-14, ומשם טיפסה הקבוצה יחד איתו למקום הרביעי, תוך כדי שהיא מפגינה כדורגל שוטף ואטרקטיבי, בניגוד לתדמית של קלינגר כמאמן. יחד עם קלינגר הקבוצה עשתה (כמעט) רצף של שבעה ניצחונות בשמונה משחקים. טביעת האצבע של קלינגר הורגשה היטב.

מיד לאחר מכן עבר קלינגר לפאפוס שאותה הציל מירידה ואף סיים איתה בצורה מאוד ראויה את העונה שעברה.

לגבי העונה הנוכחית בלימסול, קלינגר הספיק שם לעשות לא מעט דברים יפים. למשל כשהגיע עימה לרבעה גמר הגביע, ואיתה הוא הדיח את אומניה ניקסיה בדרך, למרות שלקבוצה הזאת יש תקציב כפול משל מכבי חיפה. תחת קלינגר לימאסול נתנה משחקים אטרקטיביים ושמחים.

למרות התנאים הקשים קלינגר שרד בקפריסין יותר מכל מאמן זר אחר. יש לו שם מצוין שם, ואם הוא לא היה אחד שמכבד חוזים היה יכול במהלך עבודתו בלימאסול להיענות לשתי הצעות שהופנו אליו מליגות טובות יותר באירופה. אבל הוא מכבד חוזים. הוא איש עקרונות שרוצה לעבוד, וגם אם עשה טעויות, ככה זה כשעובדים במרץ. לפעמים טועים.

קלינגר הוא מקצוען, שעובד נונסטופ, דורש משחקניו את המקסימום ולא מעגל פינות. זו הדרך שלו וככה הוא הצליח בכל מקום. זו גם הדרך שאיתה הוא יצליח בעתיד.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק