סכנין רוצה את מכבי בבלומפילד

ראשי בני סכנין פנו להתאחדות לכדורגל וביקשו לארח את מכבי תל אביב בבלומפילד, בגלל העלויות הכבדות באירוח המשחק בקרית שמונה. אורי שילה: "להסיר את צו הסגירה מדוחא"

יום שלישי 29 דצמבר 2009
אשר גולדברג
בבני סכנין טוענים כי נמשך העוול כלפי הקבוצה והיום (שלישי) הודיעה המשטרה כי היא דורשת מהם למשחק נגד מכבי תל אביב בשבת בקרית שמונה 220 שוטרים, 70 מאבטחים, 3 אמבולנסים ולהביא מסכנין 40 מחסומים וגרר חילוץ, כדי לקבל אישור ממשטרת הצפון.

אי לכך החליטה בני סכנין לפנות להתאחדות לכדורגל ולבקש שהמשחק ייערך באיצטדיון בלומפילד, שהוא אגב מגרשה הביתי של מכבי תל אביב. התפתחויות היכן יתקיים המשחק, עדיין לא נסגרו סופית.

שילה: הסירו צו הסגירה מדוחא

בעקבות ההתפרעויות במשחק הליגה האחרון בין בני סכנין לאחי נצרת הוחלט במשטרה לסגור את איצטדיון דוחא בסכנין עד להודעה חדשה. כזכור, בסיום המשחק שהסתיים בתיקו 1:1, התפתחה מהומה ענקית בין שני מחנות האוהדים שכללה השלכת אבנים, מכות ואפילו גז מדמיע מצד המשטרה שניסתה להפריד בין המחנות. במהומה נפצעו מספר אוהדים וכן שוטר אחד ועשרות אוהדים נעצרו.

היום (שלישי) שלח מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה מכתב לראש אגף מבצעים במשטרה בבקשה להסיר את צו הסגירה מדוחא לאלתר.

במכתב טען שילה כי האירוע שהתרחש בסיומו של דרבי המגזר הינו חריג ונבע מריגשות המשחק עצמו בלבד ואינו מצביע על הכלל. הטיעון העיקרי של שילה היה העובדה כי קבוצות נוספות ו"חפות מפשע" כמו אחוה עראבה מהלאומית וקבוצות הנערים והנוער של סכנין משתמשות באיצטדיון דוחא כמגרשם הביתי וסגירותו מהווה פגיעה קשה בהן ללא עוול בכפן.

שילה הוסיף וטען כי בני סכנין צפויה בכל מקרה לעמוד לדין ולהענש בבית הדין של ההתאחדות בצורה חמורה וכי אין סיבה בנוסף למנוע ממנה את יתרון הביתיות ובכך לפגוע פגיעה ענושה ברוח הספורט.

בכל מקרה, וגם אם המשטרה תקבל את טענותיו של שילה,  את משחק הליגה הקרוב שלה מול מכבי ת"א תארח סכנין באיצטדיון בק"ש.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק