הליגיונרים משדרים מצוקה

הליגה הבלגית קלטה מספר שחקנים שתקועים שם בחיוורון ועליבות. חבל שנותנים למי שמכונים "ליגיונרים" במה. לא לשלוח חבל הצלה לטועמה, גולן, בן סהר יואב זיו ואבוחצירה

יום שישי 01 ינואר 2010
אשר גולדברג
נכון, יש להם שכר כפול ויותר ממה שהם אמורים היו להרוויח בכדורגל הישראלי, אבל לרוב השחקנים שלנו, שהעדיפו את מה שהם מכנים "אירופה", אין נשמה ורוח של כדורגלים.

למעט יוסי בניון, טל בן חיים, דודו אוואט, פיני בלילי, תמיר כהן, אלברמן וקולאוטי שיצאו בנחישות ומקצוענות, כל השאר תקועים להם במדינות כמו בלגיה ויוון, שמלבד מספר קבוצות בכירות ועשירות בצמרות הליגות שם, הן ליגות שבמקרה הטוב ברמת אמצע טבלה בליגת העל שלנו ושל אבי לוזון.

בימים ובשבועות האחרונים החל מרדף של הפועל ומכבי ת"א ושל מכבי חיפה אחרי אותם "הבלגים שלנו" שיצאו בקול תרועה רמה ל-"אירופה" וכעת משדרים רצון לגלוש חזרה לליגה הישראלית.

אסור לנו לתת להם חבל הצלה קל ורב תפארת וכותרות. הם לא ראויים לכך. המצוקה שלהם על הספסלים הקרים והקפואים בלוקרן, גנק ואספניול מועברים היטב לתקשורת הספורט כאן אצלינו ע"י שליחים, יועצים ומקורבים של אותם שחקנים.

אחרי עומר גולן מתנהל מירוץ נגד הזמן המלווה במיליוני דולרים כאילו מדובר בחלוץ שהרעיד את הרשתות בבלגיה. לפני כשנתיים פירסמה מכבי פ"ת שגולן נמכר בסכום שיא של כשלושה מיליון דולר. כעת, מכבי פ"ת ומכבי ת"א רוצות אותו כאילו בחינם אין כסף.

סלים טועמה, לקראת דימדומי הבעיטות החופשיות שלו, כבר אינו משחק שנתיים כדורגל סדיר. מבלגיה עבר ליוון וכעת המסרים שלו חוצים את הפועל ת"א ומכבי חיפה. טועמה לא הותיר שום חותם ב-"אירופה". חזרתו לישראל, אפילו בחצי חוזה, מתבקשת עבורו. אין ספק שגול מכדור חופשי בדרבי או מול אשדוד יחזירו אותו לבמה המרכזית.

יואב זיו, שעצבותו והעלמותו בבית"ר ירושלים, גררו נדידה לקולטת הפליטים לוקרן, ולמרות שהוא, יחד עם אבי סטרול, דווקא כן משחק באופן קבוע, גם הוא כנראה חש בקור הבלגי ומבקש סידור חזרה, לביצה הישראלית.

שימו לב גם לכוכב הגדול של צ'לסי, החייל הישראלי שעכשיו תופס מקום בקצה קצהו של הספסל באספניול. מי שסודרה לו תעודת חיל בצה"ל, רוצה לחזור לישראל אבל צריך גם הסדר עם צבא ההגנה לישראל, אך סהר אינו שחקן הגנה אלא חלוץ בכלל, תשאלו אפילו בהולנד, באיזור דה-גראפשחאפ וכפריה.

חבל ועצוב שמחזירים אותם לישראל, מבחינתי כל "רודפי הבצע" הקטנים שמחפשים כסף בליגות עלובות כמו בלגיה, יוון, קפריסין ופרברי הולנד, צריך להשאיר אותם שם.

אסור למנוע מברק יצחקי לצאת פעם נוספת לאירופה הקלאסית, וכך גם לגילי ורמוט שברחו חזרה לישראל אחרי כשלון מהדהד. אסור למנוע מאבירם ברוכיאן לטעום את הקיץ והחורף הבלגי-הולנדי, כדי להבין שהם לא בליגה של אנגליה ולא בליגה של שחקני אופי כמו בניון, בן-חיים ודודו אוואט.

אני מציע להם ללמוד ממקרהו של חיים מגרלשווילי ואומר זאת לכל מי שמפנטז כטיפש על בלגיה, קפריסין, יוון והולנד.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק