הבינגו של קורנפיין

אחד הצעדים המוצלחים שעשה איציק קורנפיין כיו"ר בית"ר הוא קידומו של איתן מזרחי, שעובד ללא לאות במחלקת הנוער והביא לקבוצה את עידן ורד, כריסטיאן אלבארז ודריו פרננדז

יום שני 04 ינואר 2010
שלמה חסיד

איציק קורנפיין, יו"ר בית"ר, הוא בחור אינטיליגנטי. 15 שנה הוא עמד בשערה של בית"ר, ובין אימון לאימון הוא גידל משפחה לתפארת עם ארבעה ילדים ורעיה למופת, ולמד באוניברסיטה כלכלה,  ומנהל עסקים, ואף גמר בהצטינות תואר שני . זה מה שעשה ממנו כזה שפיץ בניהול.

קורנפיין מבין שהדרך היחידה שבה בית"ר תוכל לתת תשובה לעליונות של מכבי חיפה עם הניהול המופתי שלה, היא השקעה בבסיס, במחלקת הנוער. לכן הוא ליהק את שחקן העבר הבית"רי איתן מזרחי לתפקיד מפתח במחלקה, ומזרחי מחזיר לו בעבודה אינסופית. 

למזרחי, המשמש בבית"ר גם כסקאוטר, היה חלק מכריע בכך שכוכבים כמו עידן ורד, דריו פרננדז וכריסטיאן אלבארז הגיעו לבית"ר, אבל ביום יום שלו הוא עובד נונסטופ עם הדור הבא של הקבוצה.

בתפקידו במחלקת הנוער,  מזרחי חרש את הארץ לאורכה ולרוחבה, והביא לקבוצה  שחקנים צעירים ממקומות רחוקים. יש לו קשרים בכל מקום בארץ ואף בחו"ל.

 כל מי שמעורה בתחום גידול שחקנים יודע שיש תחרות קשה על כל כישרון צעיר שגדל, כאשר כל אזור הצפון נשלט על ידי מכבי חיפה, כל אזור מרכז הארץ נשלט על ידי מכבי והפועל תל אביב, ובאזור ירושלים האפשרויות למצוא כשרונות מצומצמות, ויש בעיה לשכנע כשרונות צעירים לבוא לירושלים ולהתאמן בבית"ר, משום שזה כרוך בעזיבת הבית, המשפחה, הלימודים וכל מה שמסביב.

 בכל זאת איתן הצליח להביא לבית"ר עד היום עשרים כדורגלנים מוכשרים בגילאים הצעירים, מכל רחבי הארץ, שאותם בית"ר מגדלת.

 לאחר עזיבתו של גאידמק, הבינו בבית"ר שרק בדרך של השקעה בנוער הם יוכלו להמשיך להיות פקטור בצמרת. כעת גם הספונסר גומא אגייאר נרתם לעניין, והחליט שהאקדמיה לכדורגל של בית"ר תמשיך לפעול באותה מתכונת, מסביב לשעון. 

רק כדי להסביר איך הדברים באמת עובדים, אז עידן ורד למשל, שהגיע לבית"ר מהכוח רמת גן בחינם, הוא היום שחקן מבוקש באירופה, ושווה למועדון כסף רב.

לטעמי האישי, מגיע לקורנפיין צל"ש על הזיהוי של מזרחי כפוטנציאל גדול כאיש מקצוע. כי רק בן אדם שנולד וצמח בבית"ר, כמו איתן, יכול באמת להכשיר את הדור הבא של הקבוצה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק