האיראני ששלח ברכה להתאחדות התפטר

מבוכה גדולה נגרמה בהתאחדות הכדורגל של איראן לאחר שההתאחדות לכדורגל בישראל פירסמה את ברכת השנה הטובה שהתקבלה מאיראן. התוצאה: בכיר בהתאחדות האיראנית נאלץ להתפטר

יום ראשון 03 ינואר 2010
אשר גולדברג

בהתאחדות לכדורגל של ישראל התגאו ביום חמישי במייל שנשלח מהתאחדות לכדורגל ובו ברכת שנה טובה. בהתאחדות פרסמו בהרחבה את הסיפור אודות המייל שאף הוצג לראווה באתר ההתאחדות לכדורגל, כאילו הסכם שלום עם מחמוד אחמדיניג'אד עומד להגיע בקרוב בתיווכו של אבי לוזון.

אלא שמתברר שבכיר בהתאחדות הכדורגל האיראנית אולץ להתפטר מתפקידו לאחר שנודע בטהרן דבר המייל.  סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה  כי מוחמד מנסור עזימזאדה, המכהן כמנהל מחלקת קשרי חוץ בהתאחדות האיראנית, שהיה חתום על הברכות נאלץ לפרוש מתפקידו.

בהודעה מטעם התאחדות הכדורגל באיראן נמסר כי "ברכות אלו נשלחות מדי שנה לכל ההתאחדויות החברות בפיפ"א מלבד זו הציונית. אולם אחד העובדים בפיפ"א, ישראלי ממוצא אירני בשם אמיר נבון, העביר את הברכות גם להתאחדות הישראלית". 

מכיוון שאת נבון אי אפשר לפטר, הוחלט להורות לאיש שאחראי על המחדל באיראן לקחת אחריות. כמו כן,  נשיא ההתאחדות האיראנית לכדורגל, עלי קפשיאן, "הביע חרטה עמוקה" בעקבות התקרית.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק