תשכחו את 2006

אחרי מונדיאל הבלהות שלהם בגרמניה 2006, סרביה שנתנה קמפיין מוקדמות מרשים מאוד, רוצה להצליח יותר בדרום אפריקה. עם נמניה וידיץ' זה אפשרי

שבת 22 מאי 2010
אסף בילגורי

 נבחרת סרביה לא תשכח את מונדיאל 2006. אחרי מונדיאל הבלהות שלהם בגרמניה 2006, אז עוד היתה מאוחד עם מונטנגרו. סרביה שנתנה קמפיין מוקדמות מרשים מאוד, רוצה להצליח יותר בדרום אפריקה. לשם כך מינו ראשי ההתאחדות  את רדומיר אנטיץ' המנוסה כמאמן שינסה להוביל את סרביה להצלחה כמדינה עצמאית.

אנטיץ', שהביא לאתלטיקו מדריד את האליפות האחרונה שלה בשנות ה-90, ינסה להוציא את המיטב מהשחקנים שלו ויש לו בהחלט על מי לבנות. נמניה וידיץ', בלמה של מנצ'סטר יەנייטד שנבחר לשחקן העונה באנגליה ב-2009, הוא המנהיג של הנבחרת הזו והאחראי העיקרי לכך שנבחרת סרביה כמעט ולא ספגה במוקדמות.

דז'אן סטאנקוביץ', הקיצוני הוותיק של אינטר ינסה להיות זה שיספק את הכדורים למרקו פאנטליץ' מאייאקס ומילאן יובאנוביץ', החלוץ של לәאז' שמחוזר ע"י ליברפול בשל יכולת הכיבוש המרשימה שלו.
 
הדרך למונדיאל: נבחרת סרביה שובצה לבית לא קל במוקדמות יחד עם צרפת החזקה, רומניה ואוסטריה. על פי התחזיות המוקדמות, סרביה היתה אמורה להאבק עם רומניה ואוסטריה על הכרӘיס השני מהבית אחרי צרפת, אך בפועל סרביה סיימה בראשות הבית הזה, כשהיא מנצלת עד תום את החולשה של צרפת ושל רומניה, שבדר"כ היתה נותנת קמפיינים מצויינים במוקדמות, אך בקמפיין הזה נראתה רע וחטפה מסרביה תבוסה של 5:0 משפילה באיצטדיון בבלגראד.
 
לאן תגיע: נבחרת אוסטריה שובצה לבית 4 יחד עם אוסטרליה, גאנה וגרמניה. המאבק על המקום השני בבית צפוי להיות בין סרביה לגאנה, שהרשימה באליפות אפריקה האחרונה, אך נלחמת על כשירותו של הכוכב שלה מייקל אסיין. אחרי שאיכזבה מאוד בגרמניה 2006, סרביה תצלח במשימה שלה ותעפיל הפעם לשמינית הגמר, שם היא צפוייה לסיים את דרכה עם מפגש צפוי מול אנגליה החזקה.
 
הידעת? מונדיאל 2010 יהיה המונדיאל הראשון של סרביה כמדינה עצמאית לחלוטין. במונדיאל הקודם בגרמניה, סרביה היתה מאוחדת עםȠמונטנגרו ונקראה סרביה ומונטנגרו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק