רביבו, תגיד לנו את האמת

עכשיו, כשחזרת לישראל, צא לתקשורת וספר את האמת שלך על רצף האירועים שגרמו לך לקום וללכת. גדולים ממך עשו זאת, ושבו אל חיקו החמים של הקונצנזוס

יום רביעי 06 ינואר 2010
שלמה חסיד
חיים רביבו, ברוך שובך לישראל.

עוד לפני שהספקנו להתגעגע אליך, אתה כבר חוזר, ואני לא חושב שיש על מה להצטער. אתה דמות שחסרה בנוף היבש של הכדורגל שלנו. תרמת רבות כששימשת שגריר של הכדורגל שלנו בספרד וטורקיה, נתת מזמנך וכספך למ.ס אשדוד, ובכלל הפכת לדמות שרבים מעריצים ושואפים להיות כמוך.

למרות שנקודת הפתיחה שלך לא היתה טובה, ובתחילת הדרך נאלצת לנסוע לאימונים של גדנ"ע באוטובוסים, חיש מהר הפכת לכדורגלן גדול, אולי הכי גדול, וגם לאיש עסקים מצליח.

ואולם, חיים, עם שובך ארצה, מוטלת עליך החובה לעמוד מול הציבור ולספר את האמת על נסיבות עזיבתך. זה מגיע לנו כציבור, וזו גם החובה שלך כאדם ציבורי, שילדים וצעירים רואים בו דמות מופת.

עכשיו, כשאתה שוב פה, אתה כבר לא יכול להסתתר מאחורי סיפורים שהנסיעה שלך ללוס אנג'לס היתה בגלל שאשתך שגית רצתה לפתח את עצמה בתחום התכשיטנות. גם הגרסה שלך בסרט אודותיך, או הראיון שנתת בשבעה ימים של "ידיעות", רחוק מלפזר את מסך העשן.

הרי לא הגיוני ששניים משלושת העיתונים הגדולים יפרסמו סיפורים כל כך חדים וברורים,  ולא יהיה בהם ממש. ותאמין לי חיים, גם אם מעדת,  עשית שטויות, התרועעת עם האנשים הלא נכונים, שמחת על מזלך הטוב והאמנת שתצא מזה בלי שריטה, עדיין אתה יכול להתייצב מול הציבור, להגיד שכך וכך היה ונגמר.  העניין יירד לאיטו מסדר היום, ותמשיך להיות אחד הגדולים בהיסטוריה של הענף.

מבחינתך, מה שבלתי נסלח ובלתי מקובל הוא להמשיך לברוח. כי ככה השמועות אודותיך ימשיכו לרחף לאן שתלך. אם תפרשן ברדיו, תכתוב טור, תלך למשחק כדורגל, או סתם תשב במסעדה עם חברים, מיד יתחילו לרכל, ואתה לא צריך את זה.

כאיש בעל אמצעים תוכל להיוועץ באנשי תקשורת, שיסבירו לך מה תוכל לעשות מכאן והלאה כדי לשפר ולטהר את האווירה סביבך. זו לא בושה ללכת לטלויזיה, בשעת פריים טיים, להתרווח בכורסא, לפתוח כפתור בחולצה, לשחרר את החיוך הממזרי שלך ולהגיד לכולם: "טעיתי, עשיתי כך וכך, היה ונגמר, למדתי מלקחי העבר ועכשיו פתוח מולי דף חדש ונקי".

רבים וגדולים ממך מעדו וחזרו בסערה, היישר ללב הקונצנזוס, וכיום הם מכהנים בתפקידים בכירים מאוד בציבוריות הישראלית. 

אגב, חיים, ביבי נתניהו היכה על חטא לפחות שלוש פעמים, ותמיד בשיא הרייטינג, וכמו תמיד במקרים האלה, כולם סלחו לו. אחרי הכול, כולנו בני אדם, ומותר גם לטעות. אתה לא הראשון ולא האחרון, ובטח ובטח שלא היחיד, שרצים עליו סיפורים, מעשיות וצ'יזבטים. אז תגיד לי אתה, לא הגיע הזמן שתעשה לזה סוף פסוק?      

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק