מאיוקה חסר פתאום למכבי תא

בקיץ הוא לא היה בתוכניות בצהוב, אבל פתאום הפך החלוץ הזמבי לשם היחיד שקוראים לו "חלוץ" בקרית שלום. במכבי ת"א יצטרכו לסמוך על יובל אבידור המבולבל ואילייה יבוריאן המוטרד

יום שלישי 05 ינואר 2010
אשר גולדברג

עמנואל מאיוקה, שנמצא בהכנות האחרונות לקראת אליפות אפריקה, שתיפתח בימים הקרובים באנגולה, שומר על קשר עם ראשי מכבי ת"א, ואינו מתרגש מבהלת צרופו של חלוץ זר או ישראלי לקבוצה.

לפתע, הפך מאיוקה לאחד והיחיד בקרית שלום העונה לשם "חלוץ". שאר הבועטים של אבי נמני, שהגיעו למכבי ת"א בהגדרה של חלוץ, מפורקים מקצועית מהגדרת תפקיד מרכזי זה. יובל אבידור פשוט מבולבל ואינו מוצא עצמו  ברחבת ה-16. החלוץ הארמני אילייה יבוריאן מוטרד ואין לו את שמחת החיים לעשות גול כפי שידע במועדונים אחרים.

לחשוב רק שמכבי ת"א, בשורותיה שיחקו בעמדות הקדמיות שמות כמו ויקי פרץ, שייע גלזר ואלי דריקס, לוקחת את עמנואל מאיוקה לתפקיד המושיע, כאחד שבלב זה אין מי מלבדו שיכניס את הכדור לתוך הרשת. מאיוקה, עדיין ילד, טרם מלאו לו 19 שנים ובשלושת השבועות הקרובים באנגולה, יעקבו אחריו סקאוטים רבים, בעיקר מצרפת, ספרד, בלגיה וגרמניה.

בתחילת השנה, מאיוקה לא היה בתוכניות של מכבי ת"א, והוזעק רק בגלל ההתפרקות ההתקפית של הקבוצה. יאמר מיד. מאיוקה אינו מאושר במכבי ת"א, אבל יודע שהצהרות בתקשורת כאן רק יזיקו לו.

ולעניין מכבי ת"א. אחד הבכירים במערכת אמר: "צרופו של חלוץ זה או אחר אינו הדבר שישנה את הקבוצה. מכבי ת"א יכולה לפחות העונה להמשיך עם הסגל שהביא אותה עד כאן. מקום שלישי שמוביל לאירופה זה מכובד, אבל לא יותר".

במכבי ת"א אין כוונה לצרף לפזר כספים ולשלם משכורות עתק לשמות כמו שמעון אבו חצירה, עומר גולן, דימיטאר מקרייב ורוברטו קולאוטי. עלותו של כל אחד מהארבעה היא לפחות 7 מיליון שקלים, סכום שבמכבי ת"א של מיץ' גולדהאר לא ישלמו.

שחקן בקבוצה: "בקיץ דיברו שמכבי ת"א חייבת מעל הכל קשר אחורי שיהיה הלב של הקבוצה. עכשיו יושב על הספסל בחור בשם אנדריי קומאץ', לצידו של ליאור ז'אן".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק