בנוסף ליורוליג, בכר הושעה גם בישראל

השופט שנעצר ושוחרר בערבות, היה אמור לנהל את המשחק בין חימקי מוסקבה לארמאני מילאנו ביום, אך הושעה. בנוסף החליטאיגוד השופטים לא לשבץ את השופט עד שיובהרו החקירות

יום שלישי 05 ינואר 2010
אשר גולדברג

סמי בכר השופט שנעצר אמש ושוחרר בערבות, לא יוכל לצאת לרוסיה לשפוט השבוע במסגרת היורוליג. בכר היה אמור לנהל את המשחק בין חימקי מוסקבה לארמאני מילאנו ביום חמישי, אך הושעה עקב חקירתו.

נכון להבוקר, לא ברורר מתי בכ יחזור לשפוט, אם בכלל בישראל.  מנהלת הליגת פרסמה הודעה לפיה: "מנהלת הליגה מצרה על הפרשה, אבל אין בכוחה ובסמכותה לטפל בכל נושא השופטים, הן במישור המקצועי והן במישור האישי. יתרה מכך, במכתב ששלח יו"ר איגוד הכדורסל למנהלת בתאריך 25.10.2009 נכתב בין השאר: "למנהלת אין סמכות לחקור נושאים הקשורים לשופטים ו\או הסכמי שחקנים ו\או הסכמי מאמנים או כ לנושא הקשור לתקנון המשמעת באיגוד הכדורסל. הסמכות הבלעדית לכך מצויה בידי היועץ המשפטי לאיגוד והוא פועל בעניין ע"פ התקנון בצורה דיסקרטית ועניינית.

"המנהלת עשתה בעבר ניסיונות רבים ומשמעותיים, לצרף את שופטי ליגת העל תחת קורתה של המנהלת ולהפכם למקצוענים, כפי שנהוג במספר מדינות כדורסל חשובות באירופה בהן ספרד ואיטליה, אבל כל הפניות והניסיונות האלו נדחו ע"י איגוד הכדורסל.

"כאמור, למנהלת אין כל סמכות לטפל או לחקור את נושא השופטים, אבל למרות זאת, המנהלת תעמיד לרשות איגוד הכדורסל כל כלי אפשרי ותשמח להיענות לכל בקשה, שתוכל להביא לטוהר מידות בענף בכלל ובליגת העל בפרט. המנהלת קוראת לכל הגורמים לטפל בבעיה מהשורש".

פרשת סמי בכר מסתעפת גם בישראל: איגוד השופטים בחר שלא לשבץ את בכר עד שיובהרו החקירות נגדו

 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק