הקבוצות החליטו: הקיזוז יימשך

למרות חוסר הספורטיביות, שיטת הקיזוז שהעניקה העונה את האליפות במתנה להפועל ת"א, תיושם בליגת העל ובליגה הלאומית גם בעונה הבאה. במקרה של שוויון נקודות יערך משחק על האליפות

יום שלישי 25 מאי 2010
מערכת TELESPORT
 רבות דובר העונה על חוסר הספורטיביות בשיטת הקיזוז שהונהגה העונה בשתי הליגות הבכירות בישראל. אותה שיטת קיזוז שבזכותה הפועל ת"א זכתה באליפות למרות שהשיגה פחות נקודות ממכבי חיפה, ואותה שיטה שהשאירה את הפועל כפ"ס בליגה הלאומית. 

אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד. היום (שלישי), בישיבת ההנהלה של ההתאחדות, החליטו ראשי הקבוצות ברוב של 23 תומכים לעומת Ȼשבעה מתנגדים, להמשיך בשיטה בשתי הליגות הבכירות בישראל, גם בעונה הבאה.

מי שהתנגדו להמשך קיום השיטה הם נציגיהם של מכבי חיפה, מכבי ת"א, מכבי נתניה ובית"ר ירושלים, אבל כאמור הם היו במיעוט המוחלט בהצבעה.

החלטה נוספת שהתۧבלה, היא שבמקרה והעונה תסתיים עם שוויון נקודות בין שתי המוליכות, יערכו הקבוצות משחק מכריע שיקבע מי תהיה האלופה. ליגת העל כאמור תפתח ב-21 באוגוסט, כאשר גביע הטוטו יחל מוקדם יותר ב-31 ביולי.

גם בפלייאוף התחתון חל שינוי מבורך, כאשר הקבוצה שתסייӝ במקום השלישי בליגה הלאומית ותפגוש את הקבוצה מהמקום ה-14 בליגת הטוטו, במקום משחק אחד מכריע במגרש נייטרלי, יתקיים שני משחקים בשיטת בית/חוץ, שתכריע ביניהם. 

כמו כן גם הקבוצה המדורגת במקום ה-14 בליגה הלאומית, שתפגוש את הקבוצה שתפעיל למשחקי ߔמפעל מליגה א', יתקיימו שני משחקים בשיטת בית/חוץ. 

בגביע הטוטו ליגת העל וגביע הטוטו הליגה הלאומית, הקבוצות יחולקו ל-4 בתים ול-4 קבוצות וזאת לפי איזורים גיאוגרפים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק