פשיטה על ביתו של זריף ועל משרדי האיגוד

שופט הכדורסל ירון זריף נחקר על ידי רשות המסים. אנשי הרשות ערכו פשיטה בביתו, ככל הנראה בחשד להעלמת מס. לא ברור אם ישנו קשר לפרשת "הבנק של מוני". בערב: פשיטה במשרדי איגוד הכדורסל

יום שני 11 ינואר 2010
שלמה חסיד

חוקרי רשות המיסים פשטו ביום שני בערב  על משרדי איגוד הכדורסל והחרימו מסמכים השייכים לאיגוד השופטים. 

כזכור, חוקרי מחלקת החקירות הגיעו הבוקר  לביתו של זריף וערכו חיפוש נרחבו. זריף חשוד שהעלים בשנים האחרונות את הכנסותיו ממשחקים בהם שפט וייתכן שעשה זאת דרך ה"בנק של מוני".  

כמו סמי בכר, גם זריף הוא שופט בנלאומי שקיבל כסף במזומן על המשחקים שניהל בחו"ל וגם הוא נחשד בחשד להעלמות הכנסות. זריף, בניגוד לסמי בכר נעצר ושוחרר בערבות, בעוד שזריף נלקח רק לחקירה.

מאיגוד הכדורסל נמסר כי: "לאור בדיקת שלטונות המס את פעילותם של שופטי הכדורסל בחו'ל ולאור בדיקת שלטונות המס בביתו של שופט הכדורסל ירון זריף, איגוד הכדורסל משתף פעולה עם רשויות החקירה השונות וימשיך לעשות כן גם בעתיד". 

יו"ר איגוד הכדורסל שי שני מגיב ואומר: "שופט כדורסל חייב להיות נקי מכל רבב ואין זה משנה אם מדובר בעבירות אתיות הקשורות בתפקידו או שמדובר בעבירות פליליות מכל תחום אחר. מדובר בחקירה חשובה, המתבצעת על ידי הרשויות המיומנות ביותר לכך והאיגוד יסייע לחקירה בכל דרך אפשרית. היועץ המשפטי של האיגוד נמצא בקשר עם גורמי החקירה ואנו נפעל בכל חומרת הדין בהתאם לעדכונים שנקבל מהרשויות. לא נהסס להשעות שופטים מפעילות במידת הצורך".


תגובות

2

טלספורט בפייסבוק