זריף שוחרר.האיגוד הקים ועדת אתיקה

השופט ירון זריף שוחרר תמורת ערבות של 600 אלף ש"ח. גם יו"ר איגוד השופטים, ראובן וירובניק, נחקר. איגוד הכדורסלהקים ועדת אתיקה. יו"ר האיגוד: "שופטיםשידבק בהם רבב, לא יוכלו לשפוט".

יום שלישי 12 ינואר 2010
שלמה חסיד

יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני ערך היום מסיבת עיתונאים בה הוא עידכן על המשך התנהלותו של האיגוד, בעקבות חקירתם של השופטים הבכירים, ירון זריף וסמי בכר.

ההחלטה העיקרית של האיגוד בעקבות ההתפתחויות האחרונות, היא מינויו של ניצב בדימוס אריה עמית לתפקיד יו"ר ועדת האתיקה של איגוד הכדורסל.

לעמית יהיו סמכויות בתחום החקירה, כאשר אם יתגלו דברים פליליים הממשטרה תעודכן. עמית יבחר את האנשים שירכיבו את הועדה, בכפוף לאישורו של שי שני.

אריה עמית אמר היום: "הייתי חבר בועדת שטרסנוב וחלק גדול מההמלצות שלנו יושמו וחלק לא יושמו, אני בטוח שאוכל תוך זמן קצר לכתוב את תקנון האתיקה, שישרת את איגוד הכדורסל באופן הטוב ביותר".

יו"ר איגוד הכדורסל שי שני: "אני סומך על עמית, מצבו של הכדורסל טוב וימשיך להיות טוב. שופטים שידבק בהם רבב לא יוכלו לשפוט במשחקים, אנחנו נדאג לכך שלקהל יהיה אמון בכדורסל ואני בטוח שעשינו היום צעד חשוב בכיוון הנכון, כשמינינו את עמית שיכול מאוד לעזור לכדורסל שלנו".

בתוך כך שוחרר הבוקר השופט ירון זריף על ידי רשות המסים תמורת ערבות של 600 אלף שקלים. ככל הנראה, זריף, שנחקר אתמול והבוקר,  חשוד בהעלמות מס, אך אין לו קשר לבנק של מוני פנאן.

כעבור מספר שעות הגייע יו"ר איגוד השופטים, ראובן וירובניק למשרדי הרשות למסים. ככל הידוע הגיע וירובניק על דעת עצמו למשרדי רשות המסים, כדי למסור את גרסתו לשמועות שקשרו גם אותו לבנק פנאן.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק