זו פריבילגיה מדהימה

שיאן ההופעות: ארון מוקואנה, קפטן נבחרת דרום אפריקה רשם השבוע̠את הופעתו ה-100 במדי ה'באפאנה באפאנה', במשחק ידידות של מארחת מונדיאל 2010 מול נבחרת גוואטמלה

יום שני 31 מאי 2010
שלמה חסיד

 כאשר קפטן נבחרת דרום אפריקה, ארון מוקואנה, עלה עߜ כר הדשא ביום שני במשחק ידידות בו פגשה נבחרתו את נבחרת גוואטמלה (0:5 לדרום אפריקה), הוא ידע שהוא יירשם בספרי ההסטוריה. מוקואנה ערך את הופעתו הבינלאומית ה-100 במספר במדי ה'באפאנה באפאנה', והיה הראשון לעשות זאת במדינה.

לא פחות מ-11 שנۙם משרת מוקואנה את נבחרתו, והשבוע הוא לא הצליח להסתיר את התרגשותו משיא ההופעות: "זו פריבילגיה מדהימה להיות הראשון להשיג את אבן הדרך הזו. אני מאושר מאוד מההישג, והוא חשוב לי מאוד. מילים לא יוכלו לתאר מה אני מרגיש עכשיו". 

תמיד אהבתי לייצג את המדינה שלי, זה כבוד גדול והגשמת חלום עבורי. זה מה שתמיד חלמתי להשיג בקריירה שלי ככדורגלן. אני תמיד זוכר שאנחנו מייצגים אלפי שחקנים שלא הצליחו להכנס לנבחרת, ומיליוני אוהדים שתומכים בה".

השחקן בן ה-29, לא שוכח את הופעת הבכורה שלו בנבחרת הדרום אפריקאית, בשנת 1999, בהיותו בן 18 בלבד: "הייתי מוקף בשחקנים שלימדו ועודדו אותי, ולקחו אחריות עליי, אך כעת- האחריות היא עליי, ועל שאר השחקנים הוותיקים".

מאמן הנבחרת, קרלוס אלברטו פריירה Ӕברזילאי אמר על הקפטן שלו: "ארון הוא אחד מהשחקנים היותר מחוייבים, מסורים ובעלי אישיות נפלאה. הוא מנהיג מנוסה, ואני משוכנע שיתרום המון לנבחרת במונדיאל". 

המאמן ספג לא מעט ביקורת על הרכבתו של מוקואנה בסגל, ואמר על כך: "ביקורתȠתמיד קיימת. עם זאת, קיבלתי לא מעט תמיכה על כך".

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8