שבחים ומענקים לאיגוד הטניס

איגוד הטניס הישראלי זכה לתשבוחות מפדרציית הטניס העולמית (ITF) לאחר ההצלחות הנהדרות של נבחרת הדייויס של ישראל. האיגוד זכה גם במענק בגובה 10 אלף דולר

יום שלישי 12 ינואר 2010
מערכת TELESPORT

חצי שנה לאחר הניצחון ההיסטורי במשחק רבע גמר גביע הדייויס על רוסיה, והגלים שהיכה לא שוכחים.  

הבוקר (שלישי) הגיע לאיגוד הטניס מכתב תשבחות נוסף מפדרציית הטניס העולמית (ITF) על הארגון המופלא והראוי לציון של צוות האיגוד במהלך המפגש. 

ב-ITF לא שכחו גם את העבודה הרבה שהושקעה במפגש בטרם נפתח וציינו את קמפיין הפרסום שהכינו באיגוד והועבר בין השאר בתחנות הרדיו השונות, והביא לתפוסה מלאה של היכל נוקיה במהלך ימי המפגש. 

"ההחלטה להעביר את המפגש להיכל נוקיה הייתה בוודאות הנכונה ביותר והאווירה המדהימה בהיכל אי העדות המושלמת לכך", נכתב במכתב.


נבחרת הדייויס של רוסיה. אכלה מרור בישראל

"הורגש כי ארגון האזורים במפגש היו טובים, לרבות העבודה המשותפת עם הספונסרים הבינלאומיים ובפרט העבודה עם BNP Paribas. המסכים שמוקמו מעל למגרש היו מרשימים ביותר גם הם".

ה-ITF לא חסך גם במחמאות לתקשורת הישראלית: "התרשמנו לטובה מהסיקור התקשורתי של האירוע ומהעובדה כי ערוץ הספורט יזם את שידור המשחק המקביל של רבע הגמר בו השתתפה ספרד". 

בסיכום המכתב הודגש כי במיוחד הרשימה העובדה שבאיגוד הזמינו במהלך ימי המפגש, ובפרט ביום השלישי, את ילדי המועדונים וילדים מבתי ספר מקומיים לצפות במשחק. 

באיגוד הטניס קיבלו בשמחה רבה את הכתוב, וכן את התגמול הכספי מה-ITF על סך 10,000 דולרים, והבטיחו כי גם מפגשים עתידיים לא ייפלו ברמתם.

בסוף החודש (23.1) ייפתח סבב תחרויות פיוצ'רים לגברים אשר יחלק פרסים על סך 10,000 דולרים בכל תחרות.
 
הסבב יכלול שלוש תחרויות גברים ויתקיים במגרשי הטניס של מלון ספורט ובמגרשים העירוניים בעיר אילת, שתאפשר לשחקנים ליהנות ממרכז התיירות המפותח בעיר.
 
זוהי הפעם השנייה בסך הכל בה מתקיימת התחרות באילת ובאיגוד הטניס מרוצים עד מאוד משיתוף הפעולה הפורה עם רשת המלונות ישרוטל ועיריית אילת. אגב, בשבוע השלישי של הסבב תתקיים לראשונה בעיר תחרות נשים בסדר גודל דומה.
 
מדובר בתחרות בעלת רף גבוה ביותר אליה נרשמו כבר 178 שחקנים בכירים מ-31 מדינות. שמונת השחקנים הראשונים מדורגים עד למקום ה-362 בעולם, ושאר השחקנים בבית הגמר מדורגים עד למקום ה-498.
 
לשם השוואה, לרוב בתי הגמר של תחרויות בסדר גודל זה מצליחים להיכנס לפחות מספר ישראלים, אך עד עכשיו היחיד שהצליח להיכנס לבית הגמר הוא נועם אוקון (258), שככל הנראה יהיה מדורג שני בתחרות, זאת בנוסף לארבעה שחקנים שיקבלו כרטיס חופשי לתחרות. 
 
המדורג הבכיר בתחרות הוא הבלגי ניילס דסין בן ה-22, שבשנת 2009 הראה על יציבות רבה וזכה בחמישה פיוצ'רים לאורך השנה- שניים בסנגל, שניים בצרפת ואחד באיטליה. מירוסלב מצ'יר הסלובקי, שבשיאו דורג במקום הרביעי בעולם, ישתתף גם הוא.
 
סגן אלוף ישראל, אמיר וינטרוב (575), עדיין בחוץ וצפוי להיות מדורג תשיעי במוקדמות. ישראלי נוסף שהצליח להיכנס למוקדמות הוא גלעד בן צבי (722).
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק