מחיר היהירות: רעננה בגמר הטוטו

חצי גמר גביע הטוטו: מכבי חיפה כבר הוליכה פעמיים והספיקה לאבד את היתרון במהרה לאחר הפסד 3:2 נגד הפועל רעננה, שהעפילה לגמר. טואף, דיגמשווילי ורז כהן כבשו לרעננה. גאדיר ורפאלוב לחיפה

יום רביעי 13 ינואר 2010
אשר גולדברג
נכון שיניב קטן ואיל גולאסה חסרו בהרכב, ונכון שמדובר בתואר הכי פחות "יוקרתי" בכדורגל הישראלי, אבל עדיין מכבי חיפה איבדה את שלב הגמר בזכותה בלבד, לאחר שהפסידה 3:2 להפועל רעננה האמיצה, שיכולה להניף את הסיסמא - "באנו קטנים יצאנו גדולים". 

מה שעבד בליגה ביום שבת האחרון, קיוותה מכבי חיפה לתרגם לשלב חצי גמר גביע הטוטו, אבל השחקנים של חיפה כבר הוליכו פעמיים במשחק ואיבדו את היתרון כלא היה. הפועל רעננה צריכה להרגיש גאה בעצמה. כבר בעונה הראשונה בליגה הבכירה, אלי כהן וחניכיו העפילו לשלב גמר גביע הטוטו והיד עוד נטועה. 

מהלך המשחק:

כבר בדקה ה-13 הצליחה מכבי חיפה להעלות ליתרון במשחק עם מבצע נהדר, שהחל אצל ג'ון קולמה עם מסירה נהדרת לדבאלשווילי שהפעם החליט לפרגן למוחמד גאדיר, שמקרוב בעט פנימה  - 0:1 לירוקים

חיפה קיוותה להגדיל את הפער אך נתקלה ביריב עיקש, שהצליח לעמוד על הרגלים שתי דקות לפני תום המחצית הראשונה.שופט המשחק קלט את דקל קינן תופס ת זלמיקאס ברחבה, שטרית שרק לפנדל מוצדק. איתי טואף בעט את הפנדל בצורה מדוייקת לאמצע השער פנימה - 1:1 ברמת גן. 

במחצית השנייה מכבי חיפה שוב לחצה על הדוושה ואכן השיגה שער. בדקה ה-60 כדור מצויין הגיע לליאור רפאלוב, שמקרוב חדר לאמצע הרחבה ובעט מצויין לשער - 1:2 יתרון לירוקים. 

למרות היתרון הגיע המחדל התורני של ההגנה של מכבי חיפה, הפועל רעננה ידעה לחזור, כאשר כדור חזק של דויד דיגמלשווילי נבעט מחוץ לרחבה, הכדור הוסט על ידי קינן והכניע את אמיר אדרי - 2:2 עיקש ברמת גן. 

מחיר היהירות של מכבי חיפה השתלם לחניכיו של אלי כהן. בדקה ה-74, רז כהן, עוד אחד מבית היוצר של הנוער הצליח להכניע בפעם השלישית את מכבי חיפה והעלות את רעננה ליתרון - 2:3 ענק ברמת גן.

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אייל משומר (ישראל זגורי, 76), דקל קינן, שי מימון, פיטר מסיללה (טאלב טוואטחה, 46), בירם כיאל, ג'ון קולמה (גוסטבו בוקולי, 46), ליאור רפאלוב, מוחמד גדיר, ולדימיר דבאלישווילי (עלי עוטמאן, 62), שלומי ארבייטמן.

הפועל רעננה: שאול סמדג'ה, רועי לוי, אירמנטס זלמיקאס, איתי טואף, חיים פונטרמולי, איתי אלקסלסי, דויד דיגמאלשווילי (תמיר פור, 67), שניר שוקר (סטיבן כהן, 86), אבי כנפו (רז כהן, 64), כריסטיאנו דוס סנטוס (גיאכוואז, 90), ריקארדס בניושיס (דודו ביטון, 77).

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק