בכל זאת, פילים

מצד אחד יש לנבחרת חוף השנהב את השחקנים הבולטים באירופה. מצד שני במוקדמות, שחקני הנבחרת התקשו למרות שהיריבות היו בורקינה פאסו, מאלאווי וגינאה. &qŵot;הפילים" ינסו לעבור את בית המוות ויקוו לא לפגוש את ספרד בשמינית

יום רביעי 02 יוני 2010
אסף בילגורי

 מאחר שהמונדיאל נערך ביבשת אפריקה, הנבחרות האפריקאיות צפויות להוות פקטור משמעותי בדרום אפריקה, כאשר נבחרת חוף השנהב היא ללא ספק הנבחרת האפריקנית הכי מוכשרת שצפוייה להגיע הכי רחוק במונדיאל, למרות ששובצה לבית המוות יחד עם ברזיל, פורטוגל וצפון קוריאה.

 אחרי האכזבה באליפות אפריקה האחרונה, פוטר המאמן הבוסני חאלילודזיץ', ובמקומו מונה ממש ברגע האחרון סוון גוראן אריקסון, המאמן השבדי שזה יהיה המונדיאל השלישי שלו כמאמן, אחרי שהוליך את נבחרת ېנגליה לרבע גמר המונדיאל ב-2006 וב-2002.

נבחרות חוף השנהב משופעת בשחקנים מהדרג הבכיר בעולם, כאשר הבולט שבהם הוא כמובן דידייה דרוגבה, שיחבור לחברו לצ'לסי סולומון קאלו בחוד. דידייה זוקורה מסביליה, יא יא טורה מברצלונה ובקארי קונה ממארסיי ינהיגו את הקߙשור של "הפילים", כאשר את מפתחות ההגנה יפקיד אריקסון בידי עמנואל אבואה מארסנל וקולו טורה מהסיטי.

הדרך למונדיאל: כיאה למעמדם כנבחרת החזקה בדרום אפריקה, חוף השנהב העפילה למונדיאל בלי אף הפסד בדרך, אולם העלייה שלהם לא הייתה ߗלקה. חוף השנהב שובצה בבית אחד עם בורקינה פאסו, מאלאווי וגינאה החלשות. שער ניצחון של דרוגבה מול בורקינה פאסו שקבע 2:3 בדקה ה-70 ושער שיויון שלו ב-1:1 מול מלאווי, הבטיחו את העפלתה של חוף השנהב. דרוגבה, סיים כמובן כמלך השערים של המוקדמות עם 6 שערים בחמישה משӗקים.

לאן תגיע:  כאמור,  נבחרת חוף השנהב, שובצה לבית קשה מאוד יחד עם ברזיל, פורטוגל וצפון קוריאה. העובדה שהיא משחקת ביבשת שלה ושיש לה אולי את החלוץ הטוב בעולם – דידייה דרוגבה, תסייע לחוף השנהב להעפיל לשמינית הגמר אחӨי שכשלה לעשות זאת ב-2006 בגרמניה, אך היריבה שלה בשמינית הגמר צפויה להיות ספרד, אותה חוף השנהב לא תצליח לעבור ותסיים את דרכה בשמינית הגמר.

הידעת? נבחרת חוף השנהב היתה הנבחרת היחידה במונדיאל הקודם בגרמניה, שכל ה-11 שלה שיחקו בקבוצות̠מחוץ למדינה שלהם. היא גם הנבחרת היחידה שהצליחה לכבוש בכל המשחקים שלה במסגרות המונדיאלים.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8