הוא התאהב במשחק מחדש

עולם הכדורגל עצר את נשימתו לרגל השלושער של רונאלדיניו אתמול במדי מילאן. אבל האם היכולת שלו תספיק לנצח את אינטר בדרבי? פאנל המומחים שלנו מנסה לענות

יום שני 18 ינואר 2010
שלמה חסיד

 כל עולם הכדורגל התענג אתמול על השלושער הנהדר של רונאלדיניו במדי מילאן, לרשת של סיינה המסכנה, בדרך לניצחון 0:4, שבוע לפני הדרבי הנוצץ של מילאנו. אבל האם מדובר בקאמבק של הברזילאי, שנחשב לפני חמש שנים לשחקן הטוב בתבל, או שמא זו הברקה בודדת, ואין מה להתרגש? יצאנו ובדקנו.

פרשן הכדורגל, אבי רצון, הידוע כאוהד מילאן, מתפייט: "השער השלישי של רונאלדיניו אתמול היה שער של פנטזיסט אמיתי. הוא בשיא הכuשר שלו היום והוא טוב יותר מהשחקן שהיה לפני חמש שנים במדי ברצלונה' כי הוא התבגר והתחשל. אין לי ספק שעם רונאלדיניו בכושר הנוכחי אנחנו ננצח את אינטר".

צריך להחזיר אותו לנבחרת ברזיל?

"איזו שאלה? הוא יכול להיות האקס פקטור, השחקן שיביא להם את הזכייה. פשוט לא ברור לי איך דונגה מתעלם ממנו. זה בטח לא מקצועי".

סלבה ברזילאי ממשיך באותו הטון: "אני עצבני על דונגה. לא רק אני, כל הברזילאים. איך הוא מתעלם מרונאלדיניו? אנחנו נשרוף את המועדון, נשרוף לדונגה את הבית. רונאלדיניו טוב יותר מכל כוכב אחר בסגל של ברזיל, אבל דונגה לא סופר אותו".

איך הוא התאושש?

 "יש לו במילאן מאמן ברזילאי, שנותן לו לצאת לבלות, ללכת לישון מאוחר, להתפרע, והוא גומל לו במגרש. ככה זה עם ברזילאים. הוא לא מעלה אותו כל יום להישקל ונותן לו לאכול פז'ואדה שזה אוכל ברזילאי, ורואים שרונאלדיניו אוהב לאכול".

רונאלידניו ידע ימים מענגים בברצלונה. הוא זכה עם הקבוצה בליגת האלופות וכבש שערים מרהיבים ביופים. אבל הגיע המונדיאל בגרמניה בשנת 2006. רונאלדיניו היה חלש להחריד וברזיל הודחה על ידי צרפת ברבע הגמר. 

אלי נבו, ד"ר לכדורגל איטלקי נפעם: "הייתי מציע למהמרים לשים לב לשיפור ביכולת של מילאן שנובע מהכושר של רונאלדיניו. במצב הזה הם מועמדים לנצח בדרבי את אינטר ולפתוח לחלוטין את המאבק בצמרת. רונאלדיניו בשיא הכושר והוא בלתי ניתן לעצירה".

מה אתה אומר על המבצע שלו?

"הוא השאיר אותי חסר מלים. זה היה ממש פרפקטו בליסימו".

גם דגלאס דה סילבה, הברזילאי של הפועל, שופע מחמאות: "רונאלדיניו התאהב במשחק מחדש. אחרי שכבר היה בדרך החוצה הוא גילה מה גרם לו לאהוב את המשחק כשהיה ילד, יש לו את שמחת החיים והחיוך המפורסם שלו שבלעדיו הוא לא מסוגל לעלות למגרש. מי שצריך להרוויח מכך הוא כל העם הברזילאי. כי עכשיו כשהמונדיאל כבר מעבר לפינה הוא יכול להיות הקלף הסודי שלנו. אני מתפלל שנזכה ושהוא יניף את הגביע כי אני מת עליו"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק