בת ים פגשה את קייב. היה בלגאן

ללא אנדריי שבצ'נקו הצליחה דינמו קייב להביס את הקבוצה מצמרת הליגה הלאומית במשחק עצבני מאוד לעיני 500 צופים, רובםן אוהדי קייב

יום שישי 22 ינואר 2010
גיא גולדפרב

 יופי של אווירה הייתה ביום שישי האחרון באצטדיון בת ים שם התארחה דינמו קייב הגדולה למשחק אימון מול עירוני המקומית מהליגה הלאומית.

למרות השעה המוקדמת (11:30) לא פחות מ-500 צופים, רובם כמובן של האורחים הגיעו לצפות במשחק ולטעום את טעם הכדורגל של אמא אוקראינה.

מי שציפה לראות את אנדריי שבצ'נקו התאכזב. מסתבר כי הוא נפצע וע"פ השמועות נסע לגרמניה לטיפולים. בכל זאת ולמרות שהאורחים הגיעו בהרכב חסר ונראו חלודים במקצת הם עדיין היו בשלוש דרגות טובים יותר מהבת ימים וזה כששיחקו רק בהילוך ראשון. ממאן בת ים, דורון ממן הציב כהרגלו הרכב הגנתי באופיו עם חלוץ אחד בחוד, מאור אסור.

הפתיחה אמנם הייתה שקולה. קייב פתחה את המשחק בזהירות ובמטרה ללמוד את היריבה האלמונית. לשחקנים האוקראינים לקח בדיוק 5 דקות להפנים מול מי הם משחקים והשליטה עברה אליהם. בתחילה הם ניסו לשחק על הכנסת כדורים לתוך הרחבה אולם שם נתקלו בהגנה הצפופה בראשותו של ינאי דרעי והשוער המצוין, קובי שאלו שנעל את שערו.

כשהבינו עם מי יש להם עסק הם עברו להרמות ולניסיונות בעיטה מרחוק וגם הפעם היה שאלו תמיד במקום כשבחצי השעה הראשונה מנע לפחות 3 שערים בטוחים פעמיים בזינוק ופעם ביציאה אמיצה.

בת ים שבחנה את ליאנדרו סימיוני, אקס הפועל ב"ש ניסתה לצאת למתפרצות בעיקר של מאור אסור, אך הוא לבדו לא יכול היה מול ההגנה האוקראינית החסונה. אקקי מיקוצ'דזה המשיך את היכולת החלשה שלו מהליגה ולכן מצאו עצמם המארחים ללא אופציה התקפית ראויה לידו של אסור. 

דווקא ההזדמנות הטובה ביותר של בת ים הייתה בדקה ה-26 אז נשלח טל איילה לחלק הימני של הרחבה, בעט לפיה השנייה אך הכדור שלו החטיא את המסגרת.

המשחק שנראה רגוע בתחילה החל להתחמם ולא פעם גלש לפסים אגרסיביים. בדקה ה-38 תיקל אסי ברזילי את הקפטן האורח, ארטיום מילייבסקי שזעם על המשחק המסוכן וביקש לפגוע חזרה בברזילי. במגרש התפתחה מהומה, בין השחקנים נרשמו דחיפות הדדיות ורק בהתערבות הצוותים המקצועיים נרגעו הרוחות. 

שתי דקות מאוחר יותר ענה מילייבסקי לבת ימים על המגרש כשקיבל כדור רחבה וירה טיל מתחת למשקוף של שאלו שידיו קצרו מלהושיע, 0:1 לדינמו. עד למחצית לא נרשמו אירועים מיוחדים.

בפתיחת המחצית השנייה ערכו שתי הקבוצות חילופים מה שעשה טוב לקייב ששלטה לחלוטין במגרש כשבת ים לא הגיעה ולו למצב אחד. 

בדקה ה-60 קיבלה השליטה ביטוי. מילוש נימקוביץ' קיבל כדור באגף שמאל של הגנת בת ים ובעט כדור חזק שפגע בקורה וחדר פנימה, 0:2.

לאחר השער נרגע המשחק והתרכז ברובו במרכז המגרש. בת ים ניסתה לצאת למתפרצות אך כולן נעצרו עוד לפני שהגיעו לרחבה. קייב מצידה הורידה את הרגל מהדוושה מה שלא הפריע לה להכריע את המשחק. דקה לסיום הוגבה כדור משמאל ורומן זאזוליה בעט מבלי לעצור והשוער המחליף של בת ים רק עזר לכדור לחדור פנימה, 0:3.

לאחר השריקה ניגשו שחקני קייב ליציע והודו לאוהדיהם הרבים.

ביום ראשון תקיים קייב את משחקה השני בארץ נגד אלאהלי א.א. פאחם מליגה א' מחוזקת בכמה שחקנים נוספים מקבוצות העיר.

צילם וערך: גיא גולדפרב
 

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק