הכל בזכות גזיר עיתון

כמו בשיר המפורסם "הכל בגלל מסמר קטן". השאלה היא האם הערב בקריית אליעזר, הפועל ת"א של אלי גוטמן "תכריע" את המשחק בגלל גזיר מקומון חיפני שגוטמן תלה בחדר ההלבשה?

יום שני 25 ינואר 2010
אשר גולדברג
 משחר ילדותנו אנו מכירים את השיר, "הכול בגלל מסמר קטן". אותו מסמר שנתקע בפרסתו של סוס דוהר וגרם לנפילת העיר. הערב, כל חובבי הכדורגל יהיו ממוקדים לקרב על ליגת לוזון, בין מכבי חיפה להפועל ת"א בקרית אליעזר.

 אלי גוטמן מאמן "האדומים" חייב לנצח את אלישע לוי של "הירוקים", כדי להוריד מגבו הלילה את האמירה "לוזר". אלא שלא הבנו באימונים האחרונים על הטקטיקה המקצועית של גוטמן. בטח שלא על דברים חדשים שיעשו למרגלות הכרמל, אנשי התהילה האדומים, איתי שכטר וגילי ורמוט. 

יהיה מעניין לצפות בצמד שכטר-ורמוט, כמו במיליונרים שאירופה מחכה להם: ביבראס נאתכו, דאגלה דה סילבה ואביחי ידין. יכול להיות שנראה סוף סוף מה שווה ההולנדי שנולד בחיפה, דניאל דה רידר בארץ הקודש של הכדורגל. אבל נדמה שאת הכותרות ואת התהילה יקבל מקומון חיפאי, שאת שמו ידקלם כל אדום מאילת ועד מטולה, אם גוטמן ינצח.

עד כה,  לקראת משחקים כמו מול מכבי חיפה,  אלי גוטמן ועוזריו, היו נוהגים להיתלות על אילנות גבוהים ולהציג לשחקנים קלטות של שחקני העל של אירופה,  שכל קשר בינם לבין הפועל תל אביב, מצוי רק בראשם של סוכני שחקנים ישראלים.

הפעם לא הראו לניל אברבנל וחבריו שום קלטת מסודרת של ברצלונה, ליברפול וארסנל כדי שיקחו דוגמאות לנחישות, עמידה נכונה וביצועים ממסי, בניון ופאברגס. הפעם גוטמן הלך על טקטיקה אחרת.

את ההבדל יעשה גזיר עיתון מאותו מקומון חיפאי, שנתלה בחדר ההלבשה במתחם חודרוב. גזיר העיתון בו מתרברבים כביכול במכבי חיפה, על פיק הברכיים של הפועל ת"א שמוצאת מדי מספר שנים כוחות לנצח את מכבי חיפה, במשחקים חסרי חשיבות.

על פניו של גזיר העיתון הזה, נאלצו לעבור ולקרוא את הכתוב כל השחקנים. אפילו הבוליביאני הויוס, זכה לתירגום דרום אמריקאי. האימון המסכם היה תחת סערת רגשות אדירה, היו בין השחקנים שהזכירו את עמנואל אופיר ז"ל, איש הפועל פ"ת ובהמשך במכבי ת"א, כאבי שיטת המוטיבציה ע"י הדבקת קטעי העיתונות. 

והערב, כשתראו את שכטר או ורמוט, או את לאלה או את ואליד באדיר, כובשים בקריית אליעזר, מתחת לסמל המועדון עם האיש והמגל, חבוי לו גזיר העיתון המקומי המצולם, שיעשה את ההבדל בין האלופה בירוק לטוענת לכתר האדום.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק