אניימה העלה את ניגריה לחצי הגמר

אחרי 120 דקות ללא שער, וינסנט אניימה הוא גיבור הפנדלים בשלב רבע הגמר בין ניגריה וזמביה. מאיוקה כבש, אבל לאחר מכן הדף אניימה פנדל ובעט בעצמו את הפנדל החמישי והמנצח. קודם לכן: מצרים הדיחה את קמרון ותפגוש את אלג'יריה

יום שלישי 26 ינואר 2010
ארז דיקפלד
 דרמות גדולות נרשמו הערב באליפות אפריקה. אחרי שעשתה זאת נבחרת מצרים בהארכה, הגיע דו-קרב הפנדלים הראשון באליפות אפריקה והמנצח הגדול הוא "החתול" של הפועל תל-אביב ונבחרת ניגריה, וינסנט אניימה.

עמנואל מאיוקה, חלוץ מכבי תל-אביב, נכנס בדקה ה-68 והיה מצויין אצל הזמבים. מאיוקה עצמו יכל להכריע את המשחק בדקה ה-89 אבל נגח מקרוב מעל השער. הנבחרת הניגרית עוד מצאה את עצמה בעשרה בשחקנים בתוך ההארכה אחרי הכשלה על אותו עמנואל מאיוקה, אבל הנבחרת הזמבית, שהייתה טובה יותר לכל אורך המשחק, לא ניצלה זאת והגיעה לדו קרב הפנדלים.

וניגריה עם הניסיון הרב שברשותה עשתה את העבודה. אחרי 3 בעיטות פנדלים לכל קבוצה התוצאה הייתה 3:3, כאשר את הפנדל השלישי לזמביה כבש עמנואל מאיוקה שהכניע בבעיטה נהדרת את אניימה. הפנדל הרביעי כבר היה סיפור אחר- וינסנט אניימה ידע בדיוק להיכן לזנק וקלט את הכדור. אניימה עצמו התכבד לבעוט את הפנדל החמישי והמכריע ובלי להתבלבל העלה את נבחרת ניגריה לחצי הגמר.

הנבחרת הזמבית מסיימת את טורניר עם מחמאות רבות ואולי אף עם תואר הפתעת הטורניר. ניגריה תפגוש בשלב חצי הגמר את המשוכה הקשה בדמות גאנה.

ובחצי הגמר השני: מצרים פוגשת את אלג'יריה

כזכור, המצב בין מדינות מצרים ואלג'יריה ידע ימים טובים הרבה יותר. קשה לשכוח את המשחק האחרן בין הנבחרות, אז נערך בסודאן משחק נייטרלי על הכרטיס האחרון למונדיאל 2010 בדרום אפריקה, בסופו העפילה אלג'יריה.

כעת ייפגשו הנבחרות גם בחצי גמר אליפות אפריקה, לאחר שהנבחרת המצרית הדיחה הערב את נבחרת האריות של קמרון לאחר ההארכה.

דווקא קמרון פתחה היטב ועלתה ליתרון ראשון בדקה ה-26: מצב נייח פגש את ראשו של חסאן ושער עצמי אומלל הקנה יתרון לקמרון. אבל קמרון החזירה כהוגן למצרים על המתנה שהם נתנו.

בדקה ה-37 בעט אחמד חסאן מ-30 מטרים לפינה הרחוקה, כדור שקפץ על הדשא ונכנס לשער קמרון. 1:1, אולי מוצדק אבל לא מחייב מבחינת קמרון. עד סיום הזמן החוקי של המשחק הספיקו הנבחרות להחמיץ משני הצדדים אולם ללא שערים. 

בדקה ה-92, 2 דקות בתוך ההארכה, החזיר בלמה של קמרון את הכדור אחורה אל כיוון השוער אולם לא ראה שם את מוחמד נאג'י גדו שארב לכדור ומול שער חשוף כבש את השני של המצרים, שהשלימו מהפך בדוק בזמן.

שלוש דקות אחר-כך המצרים הבטיחו מבחינתם את הכרטיס לחצי הגמר: אחמד חסאן בעט כדור חופשי שנהדף לא טוב על-ידי השוער, פגע במשקוף וירד למטה. במצלמות הטלוויזיה היה ניתן לראות שהכדור היה רחוק מלעבור את קו השער, אבל השופט אישר ומצרים חגגה את השער השלישי שלה ומפגש נוסף מול אלג'יריה. בדקה ה-112 הורחק שיידו הקמרוני והותיר את נבחרת קמרון עם סיום עגום במיוחד.

צילום: Getty Images

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק