טסונגה הדיח את דיוקוביץ' במותחן אדיר

אחרי כמעט ארבע שעות, גבר טסונגה על דיוקוביץ' והעפיל לחצי הגמר, שם יפגוש את פדרר. השוויצרי ניצח 12 משחקונים ברציפות ועבר את דוידנקו. ארליך וקלמנט נעצרו בשלב רבע גמר מול לנסטור וזימוניץ', רם הודח בזוגות המעורבים. נשים: נה לי העיפה את ונוס וויליאמס

יום רביעי 27 ינואר 2010
מערכת TELESPORT
רוג'ר פדרר היה בלתי ניתן לעצירה הבוקר מול ניקולאי דוינדקו והביס אותו אחרי קאמבק מרשים בתוצאה 6:2, 3:6, 6:0, 5:7. דל-פוטרו הודח, רפאל נדאל הודח ונראה שהאיום היחידי על פדרר היה נובאק דיוקוביץ', שהודח על-ידי ג'ו-ווילפרד טסונגה.

הנתון המדהים באמת במשחקו של רוג'ר פדרר הוא רצף של 12 משחקונים לטובת השוויצרי. במצב של 3:3 במערכה השניה, פדרר פתח מבערים ולא עצר עד המשחקון השלישי במערכה הרביעית.

המשחק הגדול באמת של היום נערך כמעט ארבע שעות, כשבסופו של דבר גבר ג'ו-ווילפרד טסונגה על הסרבי נובאק דיוקוביץ'.

טסונגה ניצח את המשחקון הראשון אחרי שובר שיוויון אולם הסרבי החזיר לו באותה המידה ועשה זאת בעצמו במערכה השנייה. נראה היה שדיוקוביץ' מאס בצרפתי והביס אותו 1:6 במערכה השלישית, אולם סימני עייפות רבים השפיעו על דיוקוביץ' שנראה כי ויתר על המערכה הרביעית והפסיד אותה 6:3. המערכה החמישית והמכרעת כבר הייתה חד-צדדית ולדיוקוביץ' נותר רק להסתכל על הצרפתי מעפיל לשלב חצי הגמר, שם מחכה לו השחקן הטוב בעולם- רוג'ר פדרר. 
אחרי שז'אנג ז'י הצליחה להעפיל לראשונה בתולדות טניסאיות סין לחצי גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה, עשתה זאת הבוקר גם נה לי שהדימה את ונוס, האחות לבית וויליאמס.

לי הפכה פיגור מוקדם במערכות מול ונוס וניצחה 6:2, 6:7, 5:7. בכך ביטלה את האפשרות של מפגש בין האחיות, כאשר היא תפגוש במעמד חצי הגמר את סרינה. במשחק חצי הגמר השני תיפגשנה ז'אנג ז' עם הפתעה נעימה אחרת, ג'סטין הנין והקאמבק.

כאמור, מי שכן הצליחה להעפיל לשלב חצי הגמר מבין האחיות וויליאמס היא ונוס שעשתה זאת אחרי ניצחון 1:2 על ויקטוריה אזרנקה- 6:4, 6:7, 2:6.

בטורניר הזוגות, הזוג הישראלי-צרפתי יוני ארליך ארנו קלמנט נעצרו בשלב רבע הגמר על-ידי דניאל נסטור וננאד זימוניץ'. הזוג הקנדי-סרבי ניצח 6:7, 6:1, 6:7 ובכך סיימו את המסע המופלא של ארליך.

בטורניר הזוגות המעורבים, הודחו הבוקר אנדי רם וזוגתו אלנה אסנינה מדורגים מספר 1, קארה בלאק לינדר פאאס. המשחק הסתיים בשתי מערכות בלבד, בתוצאה 4:6, 3:6.

צילום: Getty Images

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק