אנדי מארי בגמר, מחכה לפדרר?

אליפות אוסטרליה: אנדי מארי הבריטי (5 בעולם) העפיל לגמר גראנד סלאם שני בקריירה שלו, אחרי ניצחון על מארין צ'יליץ' הקרואטי 2:6,4:6,4:6,6:3. מארי יפגוש בגמר את המנצח בין רוג'ר פדרר לווילפריד טסונגה. נשים: הנין מול סרינה וויליאמס בגמר

יום חמישי 28 ינואר 2010
מערכת TELESPORT

אנדי מארי, הטניסאי הבריטי הנפלא, העפיל היום לגמר אליפות אוסטרליה, אחרי ניצחון בחצי הגמר על מארין צ'ליץ' 2:6,4:6,4:6,6:3.

מארי, שהגיע לגמר אליפות ארה"ב הפתוחה ב-2008, נמצא שוב מרחק ניצחון אחד בלבד מלהיות הבריטי הראשון שזוכה בגראנד סלאם מזה 74 שנים.

מארי יפגוש ביום ראשון את המנצח במשחק חצי הגמר השני שייערך מחר (שישי), בין רוג'ר פדרר, השוויצרי המדורג 1 בעולם לבין ג'ו ווילפריד טסונגה הצרפתי, שהפתיע ברבע הגמר את נובאק דיוקוביץ' הסרבי.

מארי הוכיח המון אופי מול צ'יל'יץ, שהדיח בדרך לשלב הזה טניסאים מהטופ העולמי כמו אנדי רודיק וחואן מרטין דל פוטרו. הבריטי הפסיד את המערכה הראשונה 6:3, אך התעשת במהירות וניצח את שלוש המערכות הבאות תוך הצגת טניס משובח.

מארי יחזיק אצבעות מחר לטסונגה הצרפתי, שינסה לעשות סנסציה ולהדיח את פדרר, המדורג 1 והפייבוריט מספר 1 לזכייה נוספת.

נשים: הנין מול סרינה וויליאמס בגמר הקלאסי


איך שלא תסובבו את זה, הגמר הכי גדול שיכלנו לבקש באליפות אוסטרליה, היה סרינה וויליאמס, האמריקנית המדורגת 1 בעולם, מול ז'וסטין הנין הבלגית, שהיתה 1 בעולם לפני הפרישה שלה.

זה בדיוק מה שקרה הבוקר, כאשר שתי הטניסאיות התגברו בקלות על היריבות הסיניות שלהן, וייפגשו ביום שבת לקרב טיטאנים. הנין הבלגית, הרשימה מאוד במיוחד בקלות שבה דרסה את ז'אנג הסינית 0:6,1:6, כאילו מעולם לא פרשה מטניס. הבלגית המדהימה פשוט שחטה את היריבה המפתיעה שלה עם 23 ווינרים לעומת 3 בלבד של ז'אנג.

הנין תפגוש בגמר הגראנד סלאם את סרינה וויליאמס האמריקנית, שאומנם התקשתה קצת יותר מול נה לי הסינית (16 בעולם), אך גם היא גמרה עניין בשתי מערכות עם ניצחון 6:7,6:7.

סרינה, אלופת 2009 תנסה לשמור על תוארה מול ז'וסטין הנין המדהימה, שנראית פשוט מעולה. שתי הטניסאיות הגדולות הללו, נפגשו בעבר 13 פעמים אך מעולם לא בגמר טורניר גראנד סלאם. 

צילום: גטי אימג'

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק