תנו לנו בבקשה שחקנים גמורים

שחקן פנוי בחודש חלון ההעברות בינואר 2010 הוא שחקן על הפנים, שאינו משחק בקביעות או "שהווה שלו בעברו". אל תתלהבו כלל מדה רידר, בוקארי או עומר גולן

יום חמישי 28 ינואר 2010
אשר גולדברג
 הכותרות סביב מעברו המתוקשר של הגנאי סאדם בוקארי למכבי חיפה ולא להפועל ת"א, שביקשה ראשונה את שירותיו, מתאימות לביצת הקינדר של הילדים שמוצאים צעצוע ושוקולד.

יאמר מיד, שאין ואסור להשקיע מחשבות של דימיון בכדורגלנים שנרכשו במהלך חודש ינואר 2010 לליגת העל של אבי לוזון. הייתי דווקא מעניק כאן צל"ש להתנהלותו של מיץ' גולדהאר, הבעלים של מכבי ת"א שלא התפתה לשלם סכומים דימיוניים פרי מוחם המחושבן של סוכנים חסרי לב ורודפי דולרים ויורו.

אל תתלהבו מסאדת בוקארי, כי שחקן שמרוויח 120 אלף דולר לעונה, כזר. אחד שבא מהליגה של טוניסיה הוא לא אחד שצריך להקצות לרכישתו יותר משורה וחצי גג. מצחיק לשמוע את הקולות ממכבי חיפה, שגורמים לרעד בכדור: "אם סאדת בוקרי לא היה בחיפה, הוא היה חותם בגנק".

איזה מזל שגנק ההזויה והמסתורית שבוודאי עוד נשמע עליה, לא הפכה לעוד עיר מקלט. מזל שסמואל יבואה קורע שם רשתות באימונים. שחקני רכש בחודש ינואר 2010 הם כדורגלנים קפואים מהחורף הקשה באירופה, או מהחום הלוהט במקומות אחרים כמו ההחתמה והשחרור התמוהים של הבוליביאני מיגל הויוס.

איך מגלים בתוך שני  אימונים במתחם חודרוב, שמגן נבחרת בוליביה האגדי, אינו שחקן שמתאים לליגה שלנו? המאבק על עומר גולן הוא אחד הסיפורים שחובה לעשות עליהם סרט. מי האנשים שמוכנים לבזבז כספים לא שלהם, עבור חלוץ שלא ראה כמעט כל העונה 90 דקות של כדורגל ביחד על כר הדשא בבלגיה.

גם הסיפור של דניאל דה-רידר, שווה סיפור נוסח החבובות בטלוויזיה. תארו לכם שאפילו "עלובת אנגליה" וויגאן, לא מצאה ליהודי שלנו, הישראלי לשעבר והזר ההולנדי בחווה, דניאל דה רידר, מקום בהרכב או על הדשא אפילו פעם אחת. אין לי ספק, שאם במקרה דה-רידר יכבוש מול הפועל חיפה, נתניה או אשדוד, הכותרות כאן יקפצו כאילו מרקו ואן באסטן הוא שהכניע את ארקין, גורש או זוגובו.

גולן ודה רידר הם קצה הקרחון, גם שמעון אבו חצירה היה עוזב את קברי הצדיקים של לאריסה למען קרית שלום, לו היה יכול לפתור את פלונטר התביעה של הפועל פ"ת לפיפ"א. הציון נכשל נשלח בעיקר לאנשי הניהול שלנו, כמו גם למאמנים שחוששים לעלות על הגריל במקרה של סידרה קצרה של הפסדים.

מדהים איך בהפועל ת"א כבר לא סופרים את המאמן אלי גוטמן. הרכש ההזוי שלו, מיכאל זנדברג ימריא בשכונה אצל גיא לוזון. זנדברג, לא שם אנונימי הוא לא גל שיש. אבל לשלוח את זנדברג החוצה, מבלי דיון מול אלי גוטמן, רק מוכיח שהכול מקרי, וממש לא בדיחה. זו המציאות כאן בכדורגל הישראלי מול 2010.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק