בכל זאת, תודה

אליפות אוסטרליה הפתוחה: שחר פאר הייתה קרובה לעשות היסטוריה ולהגיע לחצי גמר גרנד סלאם אך נוצחה 3:6, 6:2, 8:6 על ידי סרינה וויליאמס. למרות ההפסד הצליחה הילדה בת ה-19 לרגש את כולנו ועל כך תודה

יום שלישי 23 ינואר 2007
רועי רובינשטיין
שחר פאר הילדה בת ה-19 ממכבים רצתה הלילה להמשיך את הטירוף של כולנו ולעשות היסטוריה קטנה על ידי העפלה ראשונה לחצי גמר בטורניר גראנד סלאם. פאר פתחה את המשחק היטב וגברה על סרינה וויליאמס [81], פעם מקום ראשון בעולם במערכה הראשונה, 3:6. 

אך כשהחלה המערכה השנייה האמריקנית הפעילה את כל הניסיון שלה בכדי להשוות ל-1:1 לאחר ניצחון 2:6 במערכה. פאר שכבר נראתה מחוץ לתחרות במצב של 1:4 לוויליאמס במערכה השלישית שוב הפתיעה את כולנו ניצחה ארבעה משחקונים רצופים בכדי לעלות ל-4:5 אך נכנעה לבסוף לניסיון ולחבטה הראשונה הקטלנית של וויליאמס. 

לנו רק נותר לומר תודה על השבוע וחצי האחרונים.

מערכה ראשונה

פאר פתחה היטב את ההתמודדות ניצחה במשחקון ההגשה הראשון ושברה את ההגשה של וויליאמס בכדי לעלות ל-0:2. שחר המשיכה להגיש נפלא ועלתה ל-0:3 לאחר המשחקון הבא. במשחקון הרביעי וויליאמס צימצמה ל-1:3 ונכנסה מעט למשחק. אך פאר לא התרגשה מצמצום הפער וניצחה את משחקון ההגשה הבא שלה בכדי לעלות ל-1:4. 

קיווינו כי וויליאמס תישבר אך היא דווקא ניצחה במשחקון הבא בכדי לצמצם ל-2:4. למזלה של שחר טעויות גדולות של וויליאמס במשחקון הבא הביאו לה ניצחון קל והיא טיפסה ליתרון 2:5. וויליאמס נלחמה בשיניים בכדי להישאר במערכה וצימקה ל-3:5 אך שחר מיד הגישה בכדי לזכות במערכה וזכתה במשחקון הבא שהיה הארוך ביותר במשחק עד כה. לפאר היו שתי אפשרויות לזכות במערכה בהם כשלה אך בפעם השלישית היא לא התבלבלה, לקחה את המשחקון ואת המערכה, 3:6. 

מערכה שנייה

וויליאמס החלה את המערכה השנייה בצורה הרבה יותר טובה מהקודמת ולמרות ששתי השחקניות שמרו על חבטות ההגשה שלהן בחמשת המשחקונים הראשונים היה ברור כי המומנטום נמצא אצל האמריקנית שעלתה ל-2:4 לאחר ששברה את ההגשה של פאר שלא הטיבה לשחק שמשחקון השישי.

האמריקנית המשיכה את המומנטום שלה ולקחה גם את המשחקון הבא בקלות יתרה בכדי לעלות ליתרון 2:5. פאר הגישה בכדי להישאר במערכה אך לא יכלה להתלהבות המחודשת של האמריקנית ששברה את ההגשה של הישראלית בכדי לנצח את המערכה 2:6 ולהשוות ל-1:1.

מערכה שלישית

המערכה השלישית לא החלה טוב עבור שחר כשוויליאמס לקחה את המשחקון הראשון ולעלות ל-0:1. פאר שלא הצליחה להתמודד עם ההגשה של וויליאמס כאמור במשחקון הראשון שמרה על המשחקון הבא בו הגישה בכדי להשוות ל-1:1. 

הניסיון של וויליאמס הביא לה את הניצחון המשחקון הבא בו היה לשתי השחקניות אפשרויות רבות לנצח אך האמריקנית הצליחה בכל פעם לשוב למשחקון ולנצח בו בכדי לעלות ל-1:2. סרינה וויליאמס המשיכה להציג טניס מעולה בשני המשחקונים הבאים הגישה ושברה שוב את ההגשה של פאר בכדי ליטול את ההובלה ולעלות ליתרון מבטיח של 1:4.

בזמן שכולנו חשבנו כי המשחק אבוד צצה פאר חדורת המוטיבציה כשניצחה בשלושת המשחקונים הבאים כשהיא שומרת על שני משחקוני הההגשה שלה וביניהם שוברת את וויליאמס פעם נוספת בהתמודדות.

אך רצף של אייסים של וויליאמס הביאו לה את הניצחון במשחקון התשיעי של המערכה והעלו אותה ל-4:5. פאר לא ויתרה כהרגלה והצליחה להשוות את המשחק שוב לאחר משחקון מותח בו שחר הראתה מי מה היא עשויה בכדי להשוות ל-5:5.

העצבים של פאר החזיקו מעמד והיא שברה את ההגשה של וויליאמס בכדי לעלות ל-5:6, מרחק נקודה אחת מהיסטוריה. וויליאמס שראתה כבר הכל בקריירה העשירה שלה הצליחה לצאת מהמשברון ולנצח במשחקון הבא בכדי להשוות ל-6:6.

האמריקנית המשיכה בקצב מסחרר במשחקון הבא וניצחה בו בכדי לעלות ל-6:7. 

ווינר מעולה של סרינה וויליאמס פתח את המשחקון הבא והיה נראה כי הניצחון קרוב אלייה. אך פאר לא רצתה לרדת מהמגרש ללא קרב אחרון ועלתה ל-15:30 מיד אחר כך. משחק הגנה טוב של פאר הצליח רק לדחות את השיוויון במשחקון שלאחריו סרינה עלתה ל-30:40 בכדי להגיע לנקודת משחק בשבירה על שחר פאר אותה השיגה בכדי לנצח, 6:3, 2:6, 6:8. 

החלום כאמור תם ונגמר לפחות לגבי אוסטרליה אך אנו בטוחים שפאר תמשיך להוליך אותנו לשיאים חדשים בעולם הטניס גם בעתיד.

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק