האמת שמאחורי שביתת הכוכבים

רוני, ג'רארד, דרוגבה, קאקה ורונאלדו לא הופיעו למונדיאל אך ורק כי לא משלמים להם, בטח שלא מספיק. רק בגלל זה הם נראים כאילו שלחו אותם למילהאים מעבר להרי אי שם, על חשבון החופשה השנתית המפנקת

יום שני 21 יוני 2010
שלמה חסיד
 מה אתם הייתם עושים, אם במקום החופשה השנתית שלכם, המדינה שלכם היתה שולחת אתכם לשירות מילואים במקום נידח. המשכורת היתה חרא, התנאים לא משהו, אבל הדרישות היו בשמיים. כל השנה חלמתם על הרגעים הספורים שבהם תוכלו להניח את הראש ולהתבטל קצת, ובמקום זה תצטרכו להרביץ פזצטות בדיונות. אז מה אתם הייתם עושים?

לא יודע מה אתכם, אני הייתי מקבל את הג'ננה, ומוציא פטור מלחיות. חלאס עם הבולשיט, אין כבר דרך רגועה להגיד את זה, אבל המונדיאל בדרום אפריקה כנראה מעניין לכוכבים את קצה הסטופקס. 

תסתכלו על קאקה. איפה שמחת החיים שלו, השובבות, שאר הרוח, משובת הנעורים? הכול נעלם לו. הוא נראה כבוי. אפילו מסי, זה לא ߔמסי של ברצלונה, זה שפרפר את כל הגנות אירופה, כבש מתי שבא לו, וסיפק לנו רגעים בלתי נשכחים. כיום ליונל נהיה קולונל. תוןך שלושים יום עליו להביא לבואנוס איירס את גביע העולם, זוז. 

אם אני מפענח נכון את שפת הגוף של רונאלדו, קאקה, מסי, דרוגבה וߨוני - חמשת כוכבי העל של הגלובוס - אז כולנו יכולים לנשק להם בתחת. אנחנו שקנינו מסכי פלזמה עם חיבור HD במיוחד למשחקים, שמבריזים חודש מהעבודה כדי לראות מונדיאל, שמפרקים משפחות בשביל כדורגל, שמתנחלים מול הטלויזיה עם בירות ומנצ'יז - כולנו על קצה המה שמו שלהם.

והם צודקים. הו, כמה שהם צודקים. אחרי עונה כה קשה ומיוסרת, הדבר האחרון שמעניין אותם זה הדבר העגול הזה שבועטים בו. לא מעניין אותם לשעשע אתכם, לא בא להם לראות אתכם. מה שבא להם זה להישרף בשמש, שרועים על כסא נוח, עם כוס מוחיטו ביד ואחת עםĠתלתלים מולטים שעושה להם נעים בגוף. 

אלה החיים, גבירותי ורבותי. דברים טובים עולים כסף, ובחינם אפשר לקבל, אולי, קדחת ב...(המילה הזו נכתבה כבר כמה פעמים). אתם יכולים להמשיך לצפות לטוב ממשחקי המונדיאל. אני מחכה לדבר האמיתי: פתיחת הליגות באיۨופה, ליגת האלופות וכו'. שם הכסף הגדול, ושם הכדורגל האמיתי. מונדיאל זה אירוע עממי נחמד ומעורר נוסטלגיה. אבל כדורגל? בחודש יוני? זה כמו ללכת לים בחודש ינואר.

צילום: GETYIMAGRES

תגובות

טלספורט בפייסבוק