בתקפיד הקונוסים

אלה היו 10 דקות מבישות ופחדניות של מכבי נתניה מול הפועל תל אביב. הם, השחקנים, עמדו שם קונוסים ברחבת השש עשרה של ראובן עטר. וגם על מכבי תל-אביב וניצחונה הרביעי ברציפות

שבת 30 ינואר 2010
אשר גולדברג
בסיום המשחק בבלומפילד, 3:3 בין הפועל תל-אביב ומכבי נתניה, לא ידעו שני המאמנים כיצד להגיב. אלי גוטמן ישב על הספסל כאילו קפא בקור ואילו ראובן עטר משך בכתפיו וליטף את התלתלים הרטובים.

זה לא יאומן איך קבוצת כדורגל בליגת העל, שמובילה 3:0 והבטחון שלה חייב להיות בדרך לכיבוש השער הרביעי והחמישי, מתפרקת לרסיסים, מאבדת צלם של קבוצה, לא נשמעת להוראות המאמן, בהנחה והיו כאלה, וסופגת בעשר דקות שלושה שערים, כשסך השערים עוד יכל היה להיות שמונה או תשעה. וכל זה בעשר דקות, הכוללות גם הדיפת פנדל של השוער הצעיר דניאל ליפשיץ, שבסיום המשחק אמרו עליו שהוא היה מצויין.

כל המערך של מכבי נתניה כשל לחלוטין. שום משמעת מקצועית, שחקנים ברחו מהעמדות שלהם וקו רחבת ה-16 היה כמו הטיילת לאורך רחוב פרישמן בתל-אביב. 

הפועל תל אביב חילצה נקודה אחת בלבד מול קבוצה של קונוסים. כולנו מכירים את הקליאשה בה אנו נוהגים להשתמש: "גם נגד קונוסים קשה להבקיע בעשר דקות שלושה שערים". הפועל תל-אביב הוכיחה שיש לה אופי והשכיחה במעט 80 דקות של סרק, כשדניאל דה-רידר ההולנדי כנראה יעשה חושבים אם היה כדאי לו להגיע לכדורגל הישראלי.

דבר אחד ברור: דניאל דה-רידר של לפני חמש שנים הוא כבר לא אותו השחקן של 2010. רק התעלות ושיתוף פעולה עם חבריו באדום תחזיר אותו לרמת כדורגל גבוהה, אחרת בתוך משחק או שניים הוא ימצא את מקומו על הספסל לצד גל שיש ושאר האדומים המחפשים דקות משחק.

עכשיו כבר אין ספק, השחקן הטוב ביותר של הפועל תל אביב הוא גילי ורמוט. ורמוט עושה את ביבראס נאתכו לשחקן החשוב ביותר בקישור. אם הפועל תל אביב תדע להחזיר עוד מספר שחקנים לכושר טוב וגם את הרכש החדש, החלוץ בויאן וורצ'ינה, הפער ממכבי חיפה הוא אפשרי למחיקה.

מכבי תל אביב, כאילו, מצטרפת מחדש אל המירוץ על האליפות. הצהובים במרחק של שתי נקודות בלבד מהפועל תל אביב והספירה לקראת הדרבי בעוד כשלושה שבועות תהפוך את תל אביב לסיפור של אדום וצהוב. 

חניכיו של אבי נמני חייבים להתחזק ב-24 השעות ואולי פחות שנותרו לה (חלון ההעברות מסתיים ביום ראשון בשעה 23:59). הפועל תל-אביב ומכבי חיפה הביאו שחקנים ומיץ' גולדהאר הביא את העוזר שלו, או אולי החבר שלו, כדי לעזור בניהול. הניהול של בושינסקי ושעייה אינו זקוק עכשיו ליד שלישית שתערבב. הם צריכים חלוץ אמיתי במקומם של איליה יבוריאן, למרות הצמד המבולבל שלו, ויובל אבידור שהאחוזים שלו מתאימים לליגה השנייה.

אבל כל הכבוד לאבי נמני שהצליח לרשום ניצחון רביעי ברציפות ולתת מחדש אור צהוב של תקוות לקבוצה מספר אחת בתולדות הכדורגל הישראלי.  

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק