אוהדי לאציו מחכים ליהודי מחיפה

המעבר של אייל גולסה ללאציו, מקביל פחות או יותר לחתימה של שחקן ערבי בבית"ר ירושלים. הקומץ הגזעני של אוהדי לאציו, שניסה לגרש את ארון וינטר מחשש שהוא יהודי וראה את די קאניו מצדיע להם במועל יד, כבר מחכה לישראלי

יום שני 01 פברואר 2010
אסף בילגורי
 אייל גולסה חתם אתמול בשורות לאציו האיטלקית. אם כי שוב נציין שהמעבר של גולסה עדיין אינו סופי בשל הבעיות המשפטיות מול מכבי חיפה שקשורות לחוזהו. אם אכן ישחק גולסה בלאציו, מעבר למאבקים הקשים שמצפים לו מול הבלמים האיטלקים הקשוחים, גולסה יצטרך להתמודד עם אוהדי הקבוצה, שקומץ גדול מתוכם, נחשב לקומץ הכי גזעני ופאשיסטי באירופה.

בינואר 2005 חגג פאולו די קאניו, אז חלוצה של לאציו את הניצחון בדרבי על רומא בהצדעה במועל יד. אוהדי לאציו שמשתייכים לאירגון הקיצוני ה-"Irriducibili" אשר יושבים ביציעי הקורבה נורד, נחשבים לימניים קיצוניים ומזוהים עם הרודן מוסליני. האקט המביש של די קאניו, הפך את החלוץ האיטלקי לאלילם של אותם אוהדים קיצוניים, שרבים מהם מתגאים בתמונותיו של האיטלקי שמהווה אליל עבורם.

ב-1993 חתם בקבוצה ארון וינטר, קשר הולנדי ששיחק אז בנבחרת "האורנג" והיה אחד הקשרים הטובים בעולם בזמנו. למרות זאת, אוהדי לאציו התנגדו בתוקף לצירופו של וינטר והניפו שלטים בנוסח "יהודים וכושים החוצה". העוול היחיד של וינטר היה שמו הפרטי. אוהדי לאציו חשבים שמדובר באהרון ודרשו להעיף את היהודי מקבוצתם.

קלאודיו לוטיטו, הבעלים החדש שהציל את הקבוצה מפשיטת רגל ב-2004, ניסה למתן את האוהדים הסוררים, אך הפך להיות אובייקט לגידופים ע"י האוהדים הפנאטיים, ששולטים ביציעי האולימפיקו ואבוי למי שיעז לצאת נגדם. גם סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה, שנחשב למתון לא הצליח למגר את הגזענות והאלימות ביציעי הקבוצה.

בפורום אוהדי הקבוצה, קיבלו באדישות מה את הגעתו של גולאסה. רובם מזלזלים בישראלי בעיקר בשל העובדה שמדובר בשחקן מאוד אלמוני עבורם. 

אחד האוהדים, שלצד שמו מופיעה התמונה של די קאניו מצדיע במועל יד, התייחס להצטרפותו של הישראלי וזילזל: "גולסה לא שווה כלום. הכדורגל הישראלי הוא מחורבן. גולסה שיחק בליגת האלופות עם מכבי חיפה שלא כבשה אפילו שער עלוב אחד לרפואה. להביא שחקנים צעירים זה טוב, אבל אני בספק גם גולסה הוא האיש שיכול להביא שינוי שיסייע לנו להישאר בליגה".

אז לפני שגולסה צולח את המאבקים המשפטיים שמצפים לו ולעורכי דינו מול נציגי מכבי חיפה, כדאי לו להתכונן נפשית למפגש עם האוהדים הכי גזעניים, ימניים ואולי גם הכי אלימים באירופה.

צילום: גטי אימג'

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק