הכדורגל האסייאתי עולה לרמߔ הבינלאומית

מאמן דרום קוריאה, הו ג'ונג-מו, נשמע מאושר בסיום משחק התיקו מול ניגריה והעפלה לשמינית גמר המונדיאל. וינסנט אניימה: "אני מצטער עבור על יבשת אפריקה". מראדונה שחגג את הניצחון על יוון: "טוב שהבונקר שלהם נפרץ, למען הכדורגל"

יום רביעי 23 יוני 2010
שלמה חסיד

בית ב' ננעל הערב עם אכזבה קשה מצד ניגריה שקיוותה לעלות לשמינית הגמר, לצדĠשמחה של דרום קוריאה שהעפילה לשמינית. במשחק השני ארגנטינה שמחה שסיימה ראשונה בעוד שיוון התעצבה כיוון שעפה הביתה.  

המנצחת הגדולה של הערב היא, כאמור,  דרום קוריאה, שאחרי תיקו 2:2 עם ניגריה, העפילה לשמינית הגמר, שם תפגוש את אורוגוߕאי. מאמן הנבחרת הדרום קוריאנית, הו ג'ונג-מו, אמר לאחר המשחק: אני מאוד גאה בשחקנים. הם נתנו 100%, הכדורגל האסייאתי עולה לרמה הבינלאומית הגבוהה".

לגרבק, מאמן ניגריה, אמר: "היינו טובים יותר והגיע לנו לעלות, אבל זה הכדורגל וברכות לדרום קוריאה. לא אהבתי שהם בזבזו זמן בסיום אבל זו הדרך שלהם ועם זה אנחנו צריכים לחיות. אנחנו נבחרת ששווה העפלה לשמינית הגמר, למרות שזה לא הלך לנו". 

שוער ניגריה, וינסנט אניימה,  Ӑמר: "אני מצטער בשביל כל יבשת אפריקה על ההדחה הזאת. הדרום קיראנים הבקיעו משתי בעיטות חופשיות וזה הופך את העניין לעוד יותר עצוב. אנחנו מסיימים את המונדיאל בעצב".

דייגו מראדונה, מאמן ארגנטינה, אמר: "לא היה לי ספק שאנחנו נפרוץ את הבונקר ובסוף עשינו את זה. לא האמנתי שיוון תשחק כך, אבל זו זכותה. טוב שזה לא הלך להם, כי אם הם היו מוציאים בתיקו בטעות, היו מבינים שהשיטה שלהם עובדת. עכשיו אנחנו עם הראש במקסיקו, שזה יהיה משחק קשה יותר".

ליונל מסי אמר: &quoʹ;אני לא דואג, עוד אבקיע במונדיאל הזה. מה שחשוב שאנחנו במקום הראשון, ובמוראל גבוה. אני מאמין שנוכל לנצח את מקסיקו, למרות שזה כבר יהיה משחק שונה לגמרי מהיום. הקהל שלנו ביציעים מדהים. אני מקווה שהצלחנו לשמח אותם".

מאמן יוון אוטו רהאגל ߐמר: "שיחקנו מול נבחרת כמעט בלתי ניתנת לעצירה. כל הכבוד לשחקנים שלי על המאמץ שהשקיעו. היה לנו ברור שהוגרלנו לבית מוות, אבל עשינו את המיטב. לפי דעתי ארגנטינה היא בעלת סיכוי טוב לזכות במונדיאל".
 
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק