הביתה בשמחה רבה?

מכבי חיפה ואריק בנאדו הפתיעו כשהתקמבקו וכעת נותר לברר האם הבלם הוותיק הוא חיזוק או חילוש מבחינת הירוקים

יום חמישי 01 יולי 2010
שלמה חסיד
 בשבוע שעבר חזר אריק בנאדו למכביȠחיפה באקט מפתיע. בנאדו עזב לפני ארבע שנים לטובת הכסף הגדול של ארקדי גאידמק בבית"ר, ונשאלת השאלה האם במצבו הוא שחקן חיזוק לחיפה, או שמא חילוש.

אבי כהן, בלם ליברפול בשנות השמונים, בטוח: "בנאדו בהחלט מסוגל לתת שנה̠טובה בחיפה. באנגליה אף אחד לא מסתכל בתעודת הזהות שלך, גם קנבארו היה טוב במונדיאל. אני מסתכל על אריק, הוא נראה לי שמור ובכושר. אין שום סיבה שהוא לא יהיה ברמות הגבוהות. חיפה עשתה מעשה חכם כשהחזירה אותו וזה ישתלם לה".

שמעון גרשון, שבלם לצדו של בנאדו בבית"ר, מבטיח טובות לאוהדי מכבי חיפה: "אריק נמצא בכושר אישי טוב וברור שהוא יכול לתרום למכבי חיפה. היה לי כייף לשתף איתו פעולה בבית"ר. הוא בלם יוצא מהכלל ואישיות יוצאת מהכלל. אני שמח בשבילו שהוא סגר מעגל, ויודע כמה ߔוא רעב לכדורגל שזה מה שהוא הכי אוהב".

מישל דיין, פרשן הספורט של רדיו ירושלים, אמר: "באופן אישי היתה לבנאדו שנה די בינונית, מכיוון שלכל בית"ר היתה שנה בינונית ואתה לא יכול להוציא את עצמך מהקבוצה. אבל זה לא אומר ۩הוא לא יצליח במכבי חיפה. לדעתי הוא יצליח שם".

למה?

 "כי המעבר הזה יכניס לו הרבה מאוד מוטיווציה, ובשנה שבא טקשיירה וקינן כנראה הולכים, צריך אחד כזה בסגל, עם השקט, המנהיגות ובעיקר הניסיון שלו. במיוחדȠשמקצוען כזה יכול לשדרג את הצעירים. חיפה יודעת מה היא עושה כשהחזירה אותו".

מי שכידוע אינם שבעי נחת מהנחיתה של בנאדו הם האוהדים הירוקים. ירון טלבי, אוהד מוכר בקריית אליעזר אמר: "רוב האוהדים נגד המהלך, ולא בגלל שרואים ߑו בוגד. אם הוא היה חוזר לפני שלוש שנים לא היו אומרים כלום. עכשיו פשוט לא צריך אותו. לנו זה מזכיר את שנת הפרישה של ג'ובאני רוסו, זה גימיק שלא עובד על האוהדים, כי רוסו ובנאדו אינם סמלים שלנו".

חשבתי שתגידו שהוא הבקיע נגדכם שער במחזӕר ה-34 שכמעט עלה לכם באליפות

"זה דווקא בסדר. הנקודה היא שהביאו אותו כמחליף לשי מימון, וזה הזוי".
  

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק