בית המקדש השלישי ימתין

גומא אגייאר רצה ללכת בעקבות המלך שלמה, עזרא ונחמיה ולבנות את בית המקדש השלישי. החלום ושיברו, סיפור על איש שלא הבין ש-"הנבואה ניתנה לשוטים". אשר גולדברג מסכם את חצי השנה של אגייאר בירושלים וסבור כי הוא עוד ישוב

יום רביעי 03 פברואר 2010
אשר גולדברג
תופעת גומא אגייאר יורדת בשלב זה מהכותרות, וטוב שכך. אגייאר, האיש העשיר שרק רצה לעשות טוב לכולם ובעיקר לבית"ר והפועל ירושלים, הלך לאיבוד בין החלום למציאות.

כאב לי לקרוא כי בבית"ר ירושלים לא הסתפקו בהצהרות הברורות של משפחת אגייאר. עצוב שיש עדיין מיי שרוצים לשמוע מגומא ומתקשים להאמין שמחלבת הכסף של הספונסר סגורה עד הודעה חדשה.

אגייאר עשה רק טוב לכולם והיו רבים שידעו לנצל את הלב הרחב והגדול של האיש. האיש שחלם ללכת בעקבותיו של בונה בית המקדש הראשון, המלך שלמה בן-דוד, ושל בוני בית המקדש השני, עזרא ונחמיה שעלו מגולת בבל. בינתיים, בית המקדש השלישי ייאלץ להמתין לבונה אחר, לאיש אשר יבין בדיוק את האמירה האלוהית שאחרי חורבן הבית השני: "הנבואה ניתנה לשוטים".

חץ האשמה לארועים המביכים שסבבו את גומא אגייאר מופנה לאלו שטוענים כי הם ידידיו ובאי קירבתו. אותם "ידוענים" היושבים במשרדי עיריית ירושלים, כדורגלני עבר מוכרים לכל עובר ושב ומי שכוחות הכדורגל והכדורסל בירושלים מופקדים בידיהם. אותם שמות שטענו כי הם יועציו וממתיקי סודו. הם אלה שברובם נתנו לאיש העשיר להתחפר בתוך עצמו. 

הסיפור של ארקדי גאידמק כאילו חזר על עצמו. כולם העדיפו את הצילומים לצידו של גומא בארועים נוצצים ולא נידבו אזעקת המצוקה לבני משפחתו.

אבל, מתברר, שכסף לא תמיד יענה הכל. כמו שגאידמק נמוג זמנית ולא סופית ברוסיה, גומא אגייאר ניצל בדקה ה-90 על-ידי בני משפחתו. רעייתו ואימו, שהבינו כי הילד והבעל הולך לאיבוד ורק ממונו וטוב ליבו הם שגורמים לכולם ל-"שתיקת הכבשים" ולא לצעקה "המלך הוא עירום".

עכשיו הכל יחזור לארקדי גאידמק, לנושים הרבים שלו ולחיפושים אחרי המליונר-מילארדר הבא שיבקש לחזור לימי בר-כוכבא או לשחק ולהקים מחדש את ימק"א וקטמון.

בכדורסל לא ממתינים אפילו 24 שעות וכבר ממגנטים אליהם את רענן כץ, טרף קל שמחפש כותרות ובמה עבור מיליוני דולרים מיותרים, כביכול.

בבית"ר ירושלים חוזרים למסע השורשים של קיץ 2009. יחזרו שוב למשה דדש ולעוד רבים שכותרות ספורט שוות מיליוני שקלים בפרסום, כשזה קשור לבית"ר ירושלים.

דבר אחד כמעט ברור: שמעון גרשון, עידן טל, אריק בנאדו, תומר בן-יוסף ויצחק שום לא יהיו בעונה הבאה בבית"ר ירושלים. נראה כי גם ברק יצחקי, עידן ורד, אבירם ברוכיאן ועמית בן-שושן יחפשו אכסניה אחרת לכדרר ולכבוש.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק