איזה מזל: שוב בית קל לישראל

הנבחרת הלאומית של ישראל זכתה שוב לבית קל בהגרלת משחקי מוקדמות אליפות אירופה 2012 שתיערך בפולין ובאוקראינה. ישראל שובצה לבית 6 עם קרואטיה, יוון, לטביה, גיאורגיה ומלטה. לוזון שוב אופטימי. סדר המשחקים ייקבע ב-7.3

יום ראשון 07 פברואר 2010
אסף בילגורי

 פשוט מדהים. בפעם השנייה ברציפות, זכתה ישראל לבית קל, בהגרלת מוקדמות יורו 2012, שנערכה הצהריים בוורשה, פולין.

ישראל הוגרלה בבית 6 יחד עם קרואטיה, יוון, לטביה, גיאורגיה ומלטה. כל הנבחרות אינן נחשבות לאטרקטיביות וכמעט את כולן פגשנו בקמפיינים האחרונים.

נבחרת ישראל שובצה כנבחרת הראשונה בדרג השלישי.  51 הנבחרות חולקו ל-9 בתים (6 בתים בני 6 נבחרות כ"א, 3 בתים בני 5 נבחרות כ"א). תשע מנצחות הבתים יחד עם הנבחרת בעלת המאזן הטוב ביותר מהמקום השני יעפילו ישירות לאליפות אירופה, ויצטרפו לאוקראינה ופולין המארחות שעלו אוטומטית. 8 הסגניות הנותרות ייאבקו על ארבעת הכרטיסים הנותרים במשחקים פלייאוף. משחקי המוקדמות יחלו בספטמבר 2010 ויימשכו עד נובמבר 2011.

ישראל פגשה את לטביה ויוון בקמפיין האחרון, מוקדמות המונדיאל. ליוון הפסדנו בחוץ וסיימנו בתיקו בבית. עם לטביה סיימנו בתיקו בחוץ והפסדנו בבית. את מלטה פגשה ישראל במוקדמות יורו 2004. ניצחון בחוץ השגנו אבל סיימנו בתיקו במשחק הביתי שנערך בטורקיה עקב המצב הבטחוני. את קרואטיה פגשה הנבחרת במוקדמות יורו 2008 ופסדנו פעמיים, בבית 3:4 ובחוץ 0:1.

את ישראל ייצג בהגרלה, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון כשהתלוו אליו, מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה ויועצו של לוזון, שחקן העבר מוט'לה שפיגלר.

סדר המשחקים ייקבע ב-7.3 בישיבה מיוחדת של נציגי ההתאחדויות ביוון. אם הנציגים לא יגיעו להסכמה, תערוך אופ"א הגרלה מיוחדת. ההנחה היא כי עד מועד זה יתמנה לישראל מאמן חדש.

ההגרלה המלאה:

בית 1: גרמניה, טורקיה, אוסטריה, בלגיה, קזחסטאן ואזרביג'אן.

בית 2: רוסיה, סלובקיה, אירלנד, מקדוניה, ארמניה ואנדורה.
 
בית 3: איטליה, סרביה, צפון אירלנד, סלובניה, אסטוניה ואיי פארו.

 בית 4: צרפת, רומניה, בוסניה, בלארוס, אלבניה  ולוכסמבורג.

בית 5: הולנד, שבדיה, פינלנד, הונגריה, מולדובה וסן מארינו.

בית 6: קרואטיה, יוון, ישראל, לטביה, גיאורגיה ומלטה.

בית 7: אנגליה, שוויץ, בולגריה, ווילס ומונטונגרו.

בית 8: פורטוגל, דנמרק, נורבגיה, קפריסין ואיסלנד.

בית 9: ספרד, צ'כיה, סקוטלנד, ליטא וליכטנשטיין.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק