רג הדהימה בנתניה. הפסד לחולון

ליגת ווינר: בכורה ענקית ליניב בורגר כמאמן הפועל ר"ג שניצחה 94:107 את ברק נתניה המופתעת. אשקלון במשחק חם גברה 70:80 על הפועל חולון והפועל עפולה ניצחה בבני השרון. מכבי ת"א טיילה בנהריה

יום ראשון 07 פברואר 2010
שלמה חסיד
ערב הכדורסל של ישראל ניפק הפתעה בעיר היהלומים, כאשר הפועל רמת גן ומאמנה החדש יניב בורגר השיגו ניצחון סנסציוני 94:107 מול ברק נתניה, הפתיעה של המחזורים האחרונים. 

הפועל עפולה חזרה לנצח 78:82 את בני השרון ודן שמיר. הפועל חולון רשמה עוד הפסד 80:70נגד עירוני אשקלון החזקה. במשחק שחתם את ערב המשחקים חגגה מכבי תל אביב עם ניצחון קליל 70:106 מול עירוני נהריה של יעקב ג'ינו. 

בהשוואה ליריבויות עבר בין שתי הקבוצות, הפעם מכבי תל אביב פשוט התעללה ביריבתה 70:106 נגד עירוני נהריה החלשה. משחק נדר של דייויד בלות'נטאל עם 21 נק'פלוס 20 נק' של ויז'נייבסקי שתרמו לניצחון. בשורות נהריה בלטו למאר גריר וסטיבן סמית' עם 6 נק' כ"א. 

פיני גרשון, מאמן מכבי תל אביב התייחס לניצחון הקליל בסיום: "לא היינו דרוכים ומפוקסים, אם היינו ככה זה היה נגמר בהפרש גדול יותר. שאנחנו שומרים זה תלוי בנו, והצד השני היה יותר חלש. המשחק בחמישי מול פילזן, יותר חשוב אפילו מהמשחק הקודם".

משחק נהדר של הפועל רמת גן שחגגה ואפילו הוליכה ב-30 הפרש (50:80), אולם ברק נתניה העיקשת ברבע האחרון הצליחו לחזור עם ריצת 8:23, אבל נכנעה בבכורה של יניב בורגר, שהצליח להוביל ניצחון מפתיע מאוד מול הקבוצה הלוהטת מעיר היהלומים - 94:107 בסיום. משחק נהדר של ברנדון יואינג עם 23 נק' פלוס 22 נק' של שארפר. בשורות המפסידים הצטיין קילנגסוורת' עם 23 נק' ביחד עם טוני ווישהאם שהוסיף גם 23 נק' וגם 37 נק' אדירות של פינוק לא הספיקו.

עוד משחק מותח היה באולם הפחים, כאשר לא רק כדורסל נראה בהפסד 80:70 של הפועל חולון מול עירוני אשקלון המצויינת. דחיפות ועימות בין שון דניאל מול עומאר סניד, שהובילה לתגרה בין השחקנים והאוהדים לא נותרו חייבים, עד שהמשטרה ניסתה להרגיע את שני הצדדים. טולברט וסניד בסופו של דבר הוליכו את הקבוצה מהשפלה לניצחון חשוב בצמרת. 

בשורות הקבוצה הדרומית הצטיין עומאר סניד עם 15 נק' ביחד עם ג'ימי בקסטר שתרם 15 נק', פלוס מורן רוט, טולברט, קורי קאר וברוקס סיילס עם 12 נק' כל אחד.

במשחק נוסף בני השרון הפסידה 82:78 במשחק צמוד מול הפועל עפולה של אלי רבי. עפולה חזרה לנצח לאחר מספר משחקים שבהם הפסידה. משחק נהדר של דיונטה כריסמס שקלע 19 נק' פלוס 18 נק' של דנטמון הוליכו את עפולה. בשורות בני השרון הצטיינו קוק בלצ'ר ושון ג'יימס עם 21 נק' כל אחד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק