נכס צאן הברזל של חיפה

ניר דוידוביץ' לא הצליח לשבור בשבת את שיאו של גיורא אנטמן, מאמן השוערים הנצחי של מכבי חיפה. אז איך הולך החיבור ביניהם, איך תשפיע אי שבירת השיא על היחסים וכיצד עצר גיורא את נטייתו של ניר להקיא לפני משחקים? כדור שוער

יום שני 08 פברואר 2010
שלמה חסיד
 כבר 15 שנה שגיורא אנטמן הוא מאמן השוערים של מכבי חיפה. השוער שנולד בהפועל חיפה, וכונה רב בריח כשעמד בשער, בין היתר גם של מכבי חיפה, הפועל ת"א ובית"ר, הוא אחת הסיבות המרכזיות להצלחה של ניר דוידוביץ', שוער הליגה הטוב ביותר בעשור האחרון, שבשבת האחרונה נאלץ להזדכות על החלום לשבור את שיא אי הספיגה של אנטמן (לדוידוביץ' חסרו 45 דקות).

למרות שלא שבר את השיא של אנטמן, דוידוביץ' מפרגן לו על עבודתו של אנטמן: "אי אפשר בלעדיו. ההצלחה שלי היא גם ההצלחה שלו. הוא משקיען , מבין את נפש השוער ומסוגל לקחת אותך למקומות מאוד טובים. יש בינינו חיבור מדהים".

וזה שלא שברת את השיא שלו?

"היום זה כבר תקופה אחרת, שבה אסור להחזיר כדור לשוער. כבר אי אפשר לבזבז זמן, ואף אחד כבר לא ישבור את השיא של גיורא".

 אז בשבת כשספגת שער הוא שמח שלא שברת את השיא שלו?

"כל אחד רוצה שיזכרו אותו, ושהשיא יהיה רשום על עצמו, אבל אין מצב שהוא שמח".

אנטמן בחיפה קונצנזוס. עניין שעליו מסכימים צ'ילבות כמו אוואט ודוידוביץ' שאותם גידל. רוני לוי, מאמן אוניראה, מפרגן: "גיורא הוא נכס צאן ברזל של מכביי חיפה. מעבר לעבודה המקצועית המדהימה שלו הוא תורם גם למרקם החברתי. הוא מקצוען שדורש מעצמו ומהסביבה. הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה שיש".

כשרוני לוי מדבר על השורה הראשונה, הוא מכוון גבוה. אולי כי אנטמן עבר בשנים אחרונות השתלמויות בכל המועדונים הנחשבים ביבשת. קלט שיטות, הפנים מסרים, וביצע אותם במתקן בכפר גלים. גיורגי דרסיליה, עוזרו של אלישע, מסכים: "אני לא מתחבר כל כך מהר עם אנשים אבל גיורא רכש את אמוני. זה בנאדם כמו שצריך. רק עבודה בראש שלו. הוא מקצוען. פרפקציוניסט, שמרוויח את הלחם שלו בצדק. שוער זה חצי קבוצה? אז תחשוב לבד מה החלק שלו בצוות המקצועי".

ובכל זאת, 15 שנה מאמן שוערים, לא קצת נמאס? אליך אנטמן: "לא נמאס בכלל. זה עבודה מאתגרת ומרתקת. טוב לי אז אני נשאר. יש לי המון עבודה גם עם אמיר אדרי שזה השוער השני שלנו. זה לא רק ניר. ברוך השם טוב לי ואני מבוסט מכל שניה בתפקיד".

ספר איזה סיפור שממחיש את החיבור שלך עם ניר.

"פעם הוא היה מקיא לפני משחקים חשובים. עבדנו על זה והוא הפסיק להקיא. זה קרה בגלל אובר לחץ, עבל עבדנו על זה וזה נעלם".

צילומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק