מכבי תל אביב שוב מחזיקת הגביע

כדורעף גברים: מכבי ת"א מחזיקת הגביע בפעם השלישית ברציפות. ניצחה 1:3 את מטה אשר באולם מלחה בירושלים וזכתה בגביע החמישי בתולדותיה

יום שלישי 09 פברואר 2010
מערכת TELESPORT

 גמר גביע המדינה בכדורעף גברים בין מכבי תל אביב והפועל 'מילועוף' מטה אשר נערך הערב (שלישי) באולם מלחה בירושלים, שסיפק יחד עם מאות האוהדים תפאורה נהדרת למעמד החשוב. שתי הקבוצות דאגו להסעות אוהדים לירושלים ואלו החזירו בעידוד נפלא לאורך כל המשחק.

תל אביב, הדאבליסטית ומוליכת ליגת העל לגברים, זכתה בשני הגביעים האחרונים והגיעה למשחק עם 21 ניצחונות ליגה רצופים. מטה אשר, השנייה, זכתה עד כה חמש פעמים בגביע אך הפסידה בכל בשלושת המפגשים העונה מול ת"א.

תל אביב פתחה טוב את המערכה הראשונה והוליכה בפרש קטן. בעיקר הודות לסדרת טעויות של מכבי הצליחה מטה אשר לאט לאט לצמק, להשוות ואף לעלות ליתרון, 12:11, אך משחק נפלא של שון פייגה החזיר את מכבי ליתרון שהלך וגדל עד 18:25 בסיום, 0:1 במערכות לת"א.

המערכה השנייה נפתחה בהצגה של פייגה ואריאל הילמן המצוינים, שהיו בכל מקום על המגרש והובילו את ת"א ליתרון שיא של 13:17 במערכה הזו. משום מקום חזרה מטה אשר למשחק, עם פעולות טובות של הזר הברזילאי קרלוס קולה והשוותה ל-19:19. מאותה נקודה הקבוצות סירבו להיפרד, כשהן מציגות כדורעף מצוין בשני הצדדים. קולה המשיך לתת נקודות נפלאות והקבוצה עלתה ליתרון 31:30 בדיוק בזמן. הנחתה של ת"א שיצאה החוצה הביאה לניצחון של מטה אשר במערכה המתישה, 32:30 ו-1:1 במערכות.

גם המערכה השלישית נפתחה ביתרון של ת"א, כשהילמן ופייגה ממשיכים להציג משחק נפלא. לאחר 2:6 ו-6:10 הצליחה מטה אשר לחזור ולצמק, אך תל אביב שוב פתחה פער, עלתה ל-14:20 וניצחה בסיום שוב 18:25, 1:2 תל אביב במערכות.

תל אביב המשיכה בפתיחה הדורסנית גם במערכה הרביעית, כשהוליכה לאחר זמן קצר כבר 1:4. תל אביב המשיכה ללחוץ והגיעה כבר ל-8:15, אך שוב מטה אשר ידעה לחזור וצמצמה ל-12:16, עם משחק טוב של ז'ניה דודצ'קין. הילמן, יחד עם חסימות מעולות של הקפטן עומר רובינשטיין שהיה אחראי גם לנקודה האחרונה, דאגו להגדיל שוב את הפער ולנצח 16:25, 1:3 בסיום.

מכבי תל אביב זוכה בגביע השלישי ברציפות שלה ובחמישי בכל הזמנים. בכך היא משתווה להפועל 'מילועוף' מטה אשר במספר הזכיות.

המאמן המנצח, זוהר בר נצר אמר בסיום: "זה היה משחק על תואר הכי לחוץ שהייתי בו עד היום. אני הלחצתי קצת את השחקנים והיו צריכים להרגיע אותי, אולי בגלל זה הם הפסידו את המערכה השנייה. אני רוצה להודות לכל מי שתומך בקבוצה וכמובן למשפחה שלי שמחכה לי בבית".

המאמן המפסיד, תומר כץ אמר: "מכבי היו יותר טובים. היו לנו כמה הזדמנויות לנצל את המומנטום אבל לא עשינו את זה, זה היה משנה את כל המשחק. מכבי לא יוכלו להיות ראשונים לאורך זמן ואני מקווה שאנחנו נהיה שם במקומם בקרוב".

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק