היורש האמיתי של מייקל ג'ורדן?

בזמן שכל הזרקורים מופנים למאבק האישי בין לברון ג'יימס לקובי בראיינט, לתואר השחקן הטוב בליגה, מוליך קווין דוראנט את אוקלהומה לעונת השיא שלה, עם ממוצע של 29.7 נקודות למשחק, כשהוא מקדים שחקנים כמו בראיינט ודווין וויד

יום רביעי 10 פברואר 2010
אסף בילגורי
 בדראפט 2007 התלבטה פורטלנד, שקיבלה את הזכות לבחור ראשונה, במי לבחור בבחירה מספר 1. האם את גרג אודן, הסנטר הגמלוני מאינדיאנה, או את קווין דוראנט, הגארד/פורוורד האתלטי של טקסס. לדאבונה של פורטלנד ולשמחתה של סיאטל סופר סוניקס (היום אוקלהומה סיטי), בחרה פורטלנד באודן, והשאירה לסיאטל לבחור את דוראנט.

הלילה, התארחה אוקלהומה של דוראנט אצל פורטלנד של אודן. אודן, הפצוע הכרוני כמובן שלא שיחק. דוראנט מנגד, הוליך את אוקלהומה לניצחון חוץ על פורטלנד כשהוא ממטיר 33 נקודות וזורה עוד קצת מלח על הפצעים של קברניטי פורטלנד, שבעונת 2007/08 זכו לראות את אודן משחק משחק אחד בלבד, לפני הפציעה בבירכו שהשביתה אותו לאורך כל העונה. 

דוראנט, שהוליך את הרוקיס כבר בעונתו הראשונה ונבחר לרוקי העונה, נותן עד כה עונה פשוט חלומית בכל קנה מידה. בזמן שכל הזרקורים מופנים ללברון ג'יימס וקובי בראיינט, דוראנט מוליך את אוקלהומה הקטנה למקום השישי במערב עם ממוצע של 29.7 נקודות למשחק, שני רק ללברון ג'יימס עם 29.8 נקודות ומקדים ברשימה סופרסטארים מוערכים הרבה יותר כמו קובי בראיינט, כרמלו אנתוני ודווין וויד. 

פורטלנד כנראה לא היתה מודעת לפוטנציאל העצום שטמון בילד הכישרוני מטקסס, אבל מי שכן זיהתה את הכישרון היא חברת NIKE שהחתימה את דוראנט על חוזה חסות עתק במסגרתו הוא מקבל 60 מיליון דולר בשבע שנים. חוזה ששני בשוויו שוב רק ללברון ג'יימס וזה אחרי שדוראנט דחה הצעה גבוהה יותר מחברת "אדידס" בסך 70 מיליון דולרים. 

דוראנט, שמוקף באוקלהומה בשחקנים די בינוניים במונחי NBA, עם כל הכבוד לג'ף גרין, תאבו ספאלושה, וננאד קראסטיץ', מוליך את "הרעמים" לפלייאוף, למרות שמעטים מאוד מהפרשנים ספרו את הקבוצה הזו כמועמדת לשמיניה הראשונה במערב. אוקלהומה, עם מאזן של 21:30, מקדימה במערב מעצמות כמו סאן אנטוניו, פורטלנד ויוסטון, בעיקר וכמעט רק בזכות היכולת המדהימה של דוראנט, שחוץ מאולי לברון ג'יימס, אין שחקן שיותר דומיננטי ממנו וחיוני לקבוצה שלו.

הנתון הכי מרשים אצל דוראנט הוא קו ההשתפרות המתמיד שלו והמספרים שלא מפסיקים לעלות. דוראנט סיים את עונת הבכורה שלו בליגה עם ממוצע של 20.3 נקודות ו-4.3 ריבאונדים. בעונה שעברה הוא שיפר את מאזנו ל-25.3 נקודות ו-6.5 ריבאונדים. 

העונה הוא כבר קולע 29.7 נקודות ו-7.4 ריבאונדים. לאור היכולת שמציג דוראנט העונה וההתקדמות הבלתי פוסקת שלה, השמיים הם הגבול עבור אוקלהומה וגם עבור דוראנט, שבקצב הזה ראוי להיות מוזכר בנשימה אחת עם שחקנים כמו דווין וויד, קובי בראיינט וכן, גם לברון ג'יימס.

צילום: GETTYIAMGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק