אין הפתעות: הפועל תא ניצחה בחיפה

סיבוב ח' של גביע המדינה הסתיים: יום המשחקים הגדוש הסתיים בקריית-אליעזר, שם הפועל תל-אביב ניצחה את הפועל חיפה בתוצאה 3:0 ובכך סיימה יום ללא הפתעות. לאלה, אניימה (פנדל) ושכטר כבשו, ורמוט הורחק

יום רביעי 10 פברואר 2010
מערכת TELESPORT
זהו, סיבוב ח' מאחורינו. 32 הקבוצות שהגיעו לשלב זה נפגשו אחת מול השנייה במהלך היומיים האחרונים ו-16 המנצחות העפילו לשלב שמינית הגמר המשחק שסיים את סיבוב המשחקים היה בין הפועל חיפה והפועל תל-אביב, שם האדומים מת"א שלטו כבר מן הפתיחה ולא השאירו מקום להפתעה עם 3:0 חלק.

עוד לפני שריקת הפתיחה נרשמה תקרית בהפועל חיפה, כאשר עדן בן-בסט מחא על כך שהוא נותר מחוץ לסגל הקבוצה, סינן מספר קללות כלפי הצוות המקצועי, בראשו שלומי דורה, ועזב את האצטדיון על דעת עצמו.  כעת בן-בסט צפוי לשבת ביציע עד סיום העונה.

שלומי דורה התייצב אחרי המשחק ואמר: "המשחק נגמר כבר בדקה השנייה ברגע שחילקנו את המתנה השבועית. היה לנו קשה לחזור מול קבוצה טובה יותר. הפועל הניעו את הכדור ועשתה את שלה. טעות נוספת בהגנה גמרה לגמרי את הסיפור. אני לא יכול להסביר איך אנחנו מחלקים מתנות כל הזמן, זה באמת מצחיק אבל זה הכדורגל".

לגבי מצבו האישי בקבוצה ומינויו של ניצן שירזי אמר: "אם הייתי במקום אחר אולי היה כואב לי פחות אבל אני בבית וכואב לי מאוד. את המשחק הזה אני לא לקח כאינדיקציה, בכל זאת מדובר בהפועל תל-אביב. מבחינתי האווירה בסדר והכל מתנהל כשורה. ניצן שירזי יועץ מטעם בעל הבית של הקבוצה וצריך לכבד את זה. עוד לא יצא לנו לדבר, אני לא דואג למעמדי".

אלי גוטמן היה מרוצה בסיום מניצחון משכנע נוסף: "לנצח בחוץ 3:0 בגביע המדינה זה משהו שלא צריך להמעיט בערכו. לא היה משחק גדול אבל עברנו את זה בצורה קלה. במשחק גביע אפשר להסתבך בקלות ואין ממנו דרך חזרה וטוב שניצחנו"

לגבי האדום של ורמוט, הראשון בקריירה, אמר המאמן: "אין לי ספק, עוד לפני שצפיתי באדום, שזה גבולי. הופתעתי מאוד מכך שורמוט הורחק".

המשטרה נערכת כעת להפרות סדר מטעם אוהדי הפועל חיפה, שכבר מספר משחקים נוהגים עם השריקה לדרוש את התפטרותו של שלומי דורה.

אבל מילה מגיעה גם לאוהדי הפועל תל-אביב, ולצערנו לא מדובר בפרגון. אוהדי הפועל ת"א עודדו נפלא ב-75 הדקות הראשונות אבל דווקא אז העדיפו להתעסק ביריבה העירונית לקראת הדרבי בעוד פחות משבועיים. אבל אם כבר מתעסקים במכבי תל-אביב, מדוע דווקא שירי נאצה עם מילים כל-כך קשות שלא ניתן להם כאן את הבמה. נותר לנו רק לקוות שהדברים נרשמו בדו"ח ויטופלו בחומרה.

מהלך המשחק:

כבר אחרי 120 שניות של כדורגל הפועל תל-אביב עלתה על לוח התוצאות: הכדור פגע בגבו של איתי שכטר והוסט ימינה אל כיוונו של מהארן לאלה, שמצא את עצמו מול אוהד כהן ובעט אל הרשת ללא הפרעה. 1:0 כבר בפתיחה.

הפועל חיפה התעוררה עם ספיגת השער, אבל מעט מדי ומאוחר מדי. החמצות משני צדי המגרש הובילו בסופו של דבר לשער תל-אביבי נוסף: הכדור טייל ברחבה של אוהד כהן ובסופו של דבר נגע בידו של בן-לולו. וינסנט אניימה בעט כדור חזק שפגע באוהד כהן ונכנס. 2:0 הפועל תל-אביב.

הקבוצות הורידו מעט הילוך במחצית השנייה, הפועל חיפה ניסתה אבל לא הגיעה למצבים ממשיים. דווקא את היתרון הגדול המקומיים קיבלו אחרי שגילי ורמוט בעט ללא כדור בשומר שלו והורחק בכרטיס אדום בדקה ה-71.

במקום לנצל את יתרון המספרי, הפועל חיפה ספגה שער נוסף: נאתכו במבצע יחיד סובב את ההגנה של הפועל חיפה, השאיר ללאלה  ובסופו של מהלך שכטר ניער מעליו בקלות את בן-לולו וכבש את השלישי. 3:0 וסיום מתוק לאדומים של גוטמן.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק