כדוריד: נקבעו העולות לחצי הגמר

רבע גמר גביע כדוריד גברים: מכבי ראשל"צ, אס"א ומכבי תל אביב בחצי הגמר. מכבי ראשל"צ התקשתה ב-24:22 במוצקין, מכבי ת"א התאמצה מאוד לפני שניצחה 22:21 ברחובות, אס"א ניצחה 22:38 את נס ציונה

יום שישי 12 פברואר 2010
מערכת TELESPORT

 כדוריד גברים: מכבי ראשל"צ, אס"א ומכבי תל אביב בחצי הגמר
ראשל"צ התקשתה ב-24:22 במוצקין, מכבי ת"א התאמצה מאוד לפני שניצחה 22:21 ברחובות, אס"א ניצחה 22:38 את נס ציונה

לאחר שכבר אתמול (חמישי) העפילה הפועל ראשל"צ לחצי הגמר, לאחר ניצחון 19:39 על חולון, הושלם הערב שלב רבע גמר גביע המדינה לגברים בכדוריד שקבע כי ארבע הראשונות, מכבי 'צבר ספורט' ראשל"צ, הפועל ראשל"צ, מכבי 'טירק' תל אביב ואס"א תל אביב הן העולות לחצי הגמר, למרות שלא לכולן זה היה פשוט.

מכבי עירוני רחובות – מכבי 'טירק' תל אביב 22:21 (11:11)

הרביעית בליגת העל ידעה שהמשחק מול מוליכת הליגה הלאומית לא יהיה פשוט, אבל לא ידעה עד כמה. 800 צופים מילאו את האולם העירוני ברחובות ודחפו את הקבוצה המקומית לאורך כל המשחק.

המשחק היה צמוד מפתיחתו, כשבמחצית התוצאה מורה על 11:11. בתחילת המחצית השנייה פתחה ת"א פער של ארבעה שערים, 18:14, בזכות משחק מצויין של ואדים ויריץ' ומאיר פרוז'ן ונראה היה שהעסק סגור.

חניכיו של אמיתי דיין לא ויתרו וסגרו את הפער עד לשוויון 18, עם שערים חשובים של אייזיק אקה ושי יפה. מכאן המשחק נותר צמוד עד לסיום. כשנותרה פחות מדקה לבאזר, הוליכה ת"א 22:12. ההתקפה שלה הסתיימה בהחטאה, אך גם ההתקפה הנגדית של המארחים לא הולידה כלום ות"א הצליחה לשמור על הפער עד לסיום, 22:21, מכבי ת"א בחצי הגמר.

את כובשי רחובות הובילו אייזיק אקה ושי יפה, עם ארבעה שערים כל אחד.
הכובשים המובילים של ת"א היו ואדים ויריץ' עם שישה שערים ומאיר פרוז'ן עם חמישה.

מכבי אבישי קריית מוצקין – מכבי 'צבר ספורט' ראשון לציון 24:22 (11:12)

עוד משחק שעל הנייר הוא מפגש בין שתי קבוצות ברמות שונות, שהיה למרות זאת צמוד לכל אורכו ולא היה רחוק מהפתעה מרעישה. 400 צופים באולם 'גושן' קיבלו באווירה מצויינת את האלופה, ראשל"צ ואת מוליכת הבית התחתון, מוצקין, שחסרה שלושה שחקנים חשובים: זלטקו שושה, איתי גושן וישראל פישר הפצועים.

המשחק היה צמוד כאמור מתחילתו, כשהמארחים מוליכים עם סיום המחצית הראשונה 11:12. את המחצית השנייה פתחה ראשל"צ בריצה של 6:0 ועלתה כבר ליתרון של 17:12. אך כמו רחובות גם מוצקין לא נשברה וחזרה למשחק, עד להפרש שער אחד בלבד. 45 שניות לסיום התוצאה עמדה על 23:22 לראשל"צ, כשהכדור בידיה של מוצקין. המארחים לא הצליחו לכבוש וראשל"צ כבשה מהצד השני, 24:22 בסיום לאלופה, שמעפילה גם היא לחצי הגמר. שני השוערים בשני הצדדים, יוליאן סטראט בראשל"צ ואורן מאירוביץ' במוצקין, היו המצטיינים בקבוצותיהם.

אס"א 'קסטרו' תל אביב – א.כ נס ציונה 22:38 (10:18)

ההתמודדות החד צדדית ביותר של הערב. המארחים פתחו פער משמעותי כבר בדקות הפתיחה, עם 3:6, 4:9 ו-10:18 במחצית. הפער גדל גם במחצית השנייה עד לסיום, 22:38 לאס"א, מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות, שתהייה גם היא בשלב ארבע הגדולות של המפעל. כ-500 צופים, כולל ילדי מחלקת הנוער של אס"א ת"א, הגיעו לאולם 'עלית' באוניברסיטת תל אביב כדי לחזות במשחק.

הכובשים המובילים לאס"א: דן נתן המצטיין במגרש עם 12 שערים, מאריו סאריץ' עם שמונה, איציק חליפי עם שישה וברק רוזלס עם חמישה.

בשורות נס ציונה בלטו אלמוג איבגי ואור יוסיפון.

חצי גמר הגביע יועיד לנו דרבי כפול, כשמכבי 'צבר ספורט' ראשון לציון תפגוש את הפועל ראשון לציון ומכבי 'טירק' תל אביב את אס"א 'קסטרו' תל אביב. המשחקים ייערכו בעוד כשלושה שבועות, ביום שלישי ה-2.3.10.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק