גונזאלס הדיח את נדאל

הצ'יליאני המדורג 10 בטורניר הפתיע וניצח ב-3 מערכות את המדורג 2 בעולם - יפגוש את טומי האס שהדיח את ניקולאי דוידנקו. נדאל חשף שסבל מפציעה ברגלו. קלייסטרס נגד שראפובה בחצי הגמר

יום רביעי 24 ינואר 2007
מערכת TELESPORT
שתי הפתעות נרשמו היום במשחקי רבע גמר הגברים באליפות אוסטרליה הפתוחה.
 
ההפתעה הגדולה היתה עם הדחתו של רפאל נדאל. הספרדי המדורג 2 בעולם הפסיד ב-3 מערכות תוך קצת יותר משעתיים לפרננדו גונזאלס הצ'יליאני המדורג 9 בעולם ו-10 בעולם.

גונזאלס יפגוש בחצי הגמר את טומי האס הגרמני המדורג 12 בטורניר שהדיח במשחק מרתק את ניקולאי דוידנקו המדורג 3.

אצל הנשים לא היו הפתעות: מריה שראפובה וקים קלייסטרס ייפגשו בחצי הגמר. הרוסייה ניצחה את אנה צ'קטאבדזה והבלגית ניצחה את מרטינה הינגיס.

חצי גמר הגברים: פרננדו גונזאלס - טומי האס, רוז'ה פדרר - אנדי רודיק.

חצי גמר הנשים: סרינה ויליאמס - ניקול ואדיסובה, מריה שראפובה - קים קלייסטרס.

פרננדו גונזאלס - רפאל נדאל 2:6 4:6 3:6

הצ'יליאני המשיך את היכולת המצויינת שלו מהשלבים הקודמים. נדאל שנחשב ליחיד שעוד מסוגל לעצור את רוז'ה פדרר בדרך לתואר, נראה רע והפסיד כבר לאחר שעתיים ו-5 דקות.

נדאל לא הצליח להשיג שבירה אחת כל המשחק. במערכה השלישית גונזאלס שבר את נדאל במשחקון האחרון בדרך לניצחון גדול.

לאחר המשחק נדאל גילה כי סבל מפציעה ברגלו לאורך כל המשחק. הספרדי נפצע במשחק רבע הגמר נגד אנדי מאריי ביום שני.

נדאל אמר: "הוא שיחק ברמה גבוהה מאוד. זה לא היה טוב בשבילי.יש לי כאבים לא רק ברגל, אלא אפילו ב"ישבן המפורסם" שלי (אמר בחיוך).

"היו לי בעיות ברגל ולא יכולתי לרוץ כמו שצריך. זה היה קשה לשחק רבע גמר ככה".

גונזאלס: "אני מאוד שמח. הייתי כמה פעמים ברבע גמר, אבל מעולם לא הצלחתי לנצח. אני משחק מצויין. אני יכול לעשות עוד דברים על המגרש"

ניקולאי דוידנקו - טומי האס 3:6 6:2 6:1 1:6 5:7

משחק מרתק הסתיים בניצחון הגרמני המדורג 12 בטורניר על הרוסי המדורג 3.

האס ניצח במערכה הראשונה, אבל הפסיד בשתיים הבאות. האס חזר במערכה הרביעית ושיא המתח נשמר למערכה החמישית.

האס הצליח לשבור את דוידנקו ועלה ל-5:6. הגרמני הוביל 15:40 והחזיק בשתי נקודות משחק. 

עפ"י השופט האס זכה בנקודה וניצח את המשחק, אבל דוידנקו עירער על הנקודה בפעם השלישית במשחק וזכה כשהתברר שהכדור היה בפנים.

בנקודה הבאה האס זכה וניצח את המשחק. האס יפגוש את המנצח במשחק בין פרננדו גונזאלס לרפאל נדאל.

קים קלייסטרס - מרטינה הינגיס 6:3, 4:6, 3:6

קים קלייסטרס הציגה הערב משחק נוראי, שכלל 62 (!) טעויות בלתי מחויבות וניצול של רק 5 מתוך 13 נקודות השבירה שהיו לה במשחק, אבל למזלה הינגיס התעקשה להפסיד את המשחק.

פתיחת המשחק היתה שייכת לקלייסטרס, ששברה את הינגיס כבר במשחקון השני ועלתה ל-0:2. הינגיס לא נשברה, הריצה את קים קלייסטרס על הקו האחרוי המכות הגנה ונתנה לקלייסטרס לטעות. 23 טעויות לא מחוייבות היו לקלייסטרס במערכה הזאת והינגיס ניצלה זאת היטב כדי לנצח ארבעה משחקונים רצופים ולעלות ל-2:4. קלייסטרס עצרה את הסחף כששמרה על ההגשה שלה במשחקון הבא, אבל הינגיס זכתה בשני המשחקונים הבאים ולקחה את המערכה. 

תחילת המערכה השנייה היתה צמודה יותר. הינגיס וקלייסטרס זכו ב-2 משחקוני ההגשה הראשונים שלהן. בשלב הזה החליטה לפתע הינגיס כי זה לא מספיק לה והחלה לנסות ולתקוף את קלייסטרס במקום לשמור על הקו ההגנתי שהביא אותה לניצחון במערכה הראשונה. התוצאה היתה שבירה מהירה של קלייסטרס ל-2:4. הינגיס שמרה על ההגשה וקלייסטרס הגישה למערכה - 3:6.

כשכבר היה נראה שקלייסטרס חזרה לעצמה, היא שוב עשתה שגיאות ונראצה אבודה והינגיס ניצלה זאת כדי לשבור את משחקון ההגשה הראשון של קלייסטרס ולעלות ל-0:2. אבל הינגיס חזרה שוב לעלות יותר לרשת ולתקוף ושוב שילמה על זה ביוקר. קלייסטרס שברה מיד שוב והישוותה בהגשה שלה. אחרי עוד שני משחקוני הגשה שהלכו למגישות, קלייסטרס שברה את הינגיס, ניצחה גם את שני המשחקונים הבאים וסגרה את הסיפור.

מריה שראפובה - אנה צ'קאבטדזה 6:7, 5:7
 

מריה שראפובה הוכיחה הערב שוב כמה אופי יש לה, כשבמשחק רע במיוחד שלה הצליחה לנצח בשתי מערכות את בת ארצה המדורגת 13 בעולם, אנה צ'קאבטדזה 6:7, 5:7.

המערכה הראשונה היתה צמודה מאד והסתיימה רק בשובר שוויון, כאשר כל את מהנשים מנצחת 35 נק'. דווקא צ'קאבטדזה שברה ראשונה כדי לעלות ל-2:4, אחרי שגיאה כפולה של שראפובה. אבל המדורגת ראשונה שברה מיד חזרה ובאותה הדרך בדיוק, בעזרת שגיאה כפולה של צ'קוודזה בנקודה האחרונה. צ'קאבטדזה מיד שברה שוב, שראפובה החזירה בשבירה נוספת משלה והשתיים שמרו על ההגשות עד שובר שיוויון.

בשובר השיוויון המשיך המשחק הצמוד. צ'קאבטדזה פתחה בשבירה של ההגשה של שראפובה ושראפובה השיבה בשתי שבירות. השחקניות המשיכו לשבור האחת את השנייה, עד ששראפובה התעשתה ראשונה וזכתה בנקודה בהגשה שלה ועלת ל - 4:6. צ'קאבטדזה שברה את ההגשה הבאה והגישה כדי להציל את המערכה, אבל נשברה שוב והפסידה 7:5 בשובר השיוויון.

צ'קאבטדזה ביקשה פסק זמן רפואי לאחר המערכה הראשונה בשל פגיעה בכתף. בתחילת המערכה נראה היה כי הכתף הפגועה מפריעה לה, ושראפובה המנוסה ניצלה זאת כדי לעלות ל-0:2, עם שבירה מהירה. אבל צ'קאבטדזה לא נכנעה, שברה מיד חזרה ועלתה ל-2:3. כל אחת שמרה על ההגשות שלה, כאשר במצב של 4:5 צ'קאבטדזה מצילה נקודת משחק ומשווה ל-5:5. כאן שראפובה החליטה לסיים את הסיפור, ניצחה את שני המשחקונים הבאים ועלתה לחצי הגמר השלישי ברציפות באוסטרליה.

תמונות: רויטרס.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק