הולנד לא מפחידה אותנו

מאמן ספרד, ויסנטה דל בוסקה, עולה להתקפה אחרי הניצחון על גרמניה. טורס: "הזדמנות בלתי חוז׫ת לעשות היסטוריה". שווינשטייגר: "כל כך רצינו לנקום, אבל ה לא הלך"

יום חמישי 08 יולי 2010
שלמה חסיד
 נבחרת ספרד היתה בהיי רציני אחרי הניצחון על גרמניה בשיעור 0:1, שהעלה אותם לגמר. ביום ראשון, תהיה לספרדים הזדמנות מצויינת לרשום היסטוריה ולהעניק למדינתם זכייה ראשונה בהיסטוריה בגביע העולמי, שנתיים בלבד אחרי הזכייה ביורו 2008.

המאמן ויסנטה דל בוסקה אמר: "זה היה משחק טאקטי מאוד, אבל אני חושב שהיינו הרבה יותר טובים והניצחון הגיע לנו. כל הכבוד לגרמניה על המונדיאל שהיא עשתה, אבל אנחנו באנו מראש במӘרה לזכות בטורניר ואני מקווה שנגשים את זה. נבחרת הולנד אינה מפחידה אותנו, יהיה גמר מעניין ונבוא אליו מוכנים".

פרננדו טורס שנכנס כמחליף: "עשינו דרך ארוכה עד הגמר ואני מקווה שלא נמעד דווקא במאני טיים. מבחינתנו זו הזדמנӕת בלתי חוזרת לעשות היסטוריה ולקחת את המונדיאל. אנחנו בגמר בפעם הראשונה, יש לנו סגל יוצא מהכלל שספק אם יהיה לנו בעתיד, וממול יש נבחרת שהיא אמנם טובה אבל בעצמה עדיין לא זכתה במונדיאל. אם לא נזכה זו תהיה אכזבה".

בסטיאן שווינשטייגר הגרמני היה כמובן מאוכזב: "היתה הרגשה שנמשיך את התנופה מהמשחקים מול אנגליה וארגנטינה, אבל ספרד הקשיתה עלינו את החיים. זו נבחרת הרבה יותר מאורגנת הגנתית והרבה יותר קשה נגדם. סך הכול עשינו מונדיאל מצוין, אנחנו נבחרת צעירה ואני בטוח שנכו۟ לנו עתיד טוב בזירה הבינלאומית".

פיליפ לאם הוסיף: "זה היה משחק מאוד קשה היום. ידענו שספרד היא הפייבוריטית לזכות בטורניר, היא נבחרת מאוד חזקה. לא שיחקנו מספיק באומץ במחצית הראשונה. הייתה לנו הזדמנות במחצית השנייה, אבۜ לא הצלחנו לנצל אותה. זו אכזבה עצומה. רצינו לעשות הרבה ופשוט לא הצלחנו".

גם השוער, מנואל נויר, אמר בסיום: "האכזבה פשוט עצומה כרגע. אבל אנחנו יודעים ששיחקנו טורניר מצוין. לא יצאנו מספיק קדימה היום, וכמעט שלא ייצרנו מӦבים. כנראה היה חסר לנו קצת אומץ. הצלחנו להבקיע במשחקים הקודמים כבר בחצי השעה הראשונה וזה נתן לנו ביטחון. היום היה שונה מאוד. ספרד לקחה את השליטה אליה וייצרה הרבה יותר מצבים".

המאמן יואכים לב סיכם: "מבחינתנו זו אכזבה̠כי בשלב מסויים בטורניר ראינו שהדברים  מתחברים לנו ושנוכל לזכות בטורניר. הצגנו את הכדורגל היפה ביותר עד הגמר, אבל היום נתקלנו ביריבה עיקשת שיודעת מה היא רוצה מעצמה, שהצליחה לעצור אותנו. יש לא מעט דברים טובים שאנחנו ניקח מהמונדיאל הזה. מגיע שאפו גדול לӛל השחקנים שלי ואני בטוח שהעם הגרמני גאה בהם על התצוגה שלהם למרות האכזבה מההפסד היום".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק