בני השרון העפילה לגמר הגביע

חצי גמר גביע המדינה: דן שמיר וחניכיו הצליחו לשמור על ריכוז ברבע האחרון כדי לנצח 61:69 את עירוני אשקלון והעפילו בצדק לגמר. קלנסי הצטיין עם 20 נקודות. דן שמיר: "זו גאווה למועדון". בית הלחמי: "היה משחק איטי שעבד לטובתם"

יום שני 15 פברואר 2010
אייל כהן

 דווקא בתקופה הטובה שלה, נאלצה עירוני אשקלון להכנע במעמד המכריע, מעמד חצי הגמר 69:61 נגד בני השרון, ששוב הצליחה להעפיל לשלב הגמר התחת הדרכתו של דן שמיר, שכבר קטף גביע בעידן שבו אימן בהפועל ירושלים וזכה ב-2 גביעים ולא הפסיד באף גמר אליו הגיע.

בני השרון פתחה את הרבע הראשון ביותר אגרסיביות מהיריבה מהשפלה. רון סטיל קלע את השלשה האחרונה שהותירה את בני השרון ביתרון שלוש בסיומו (13:16). 

ברבע השני בריאן טולברט ניסה להחזיר את אשקלון לתמונה. למרות זאת אוניקווה וסטיל המשיכו להגדיל את היתרון ל בני השרון ל-9 נקודות. לקראת סיום המחצית רייס הצליח להקטין את ההפרש ל-7 בלבד בתום המחצית (33:40).

ברבע השלישי אשקלון נתקעה בהתקפה לחלוטין, שקלעה רק 2 נקודות במשך 4 דקות מול 8 של בני השרון ליתרון 13 נק' (35:48). למרות זאת אשקלון לא הצליחה לצמצם את הפער משמעותית בסיומו - 46:56 לבני השרון. 

הרבע האחרון נפתח בסימן חיובי לאשקלן, שסניד ובקסטר קולעים מכל מצב ומצמצמים ל-6בלבד (52:58).ארבע דקות לסיום, ההתקפה של אשקלון נתקעה מה שהותיר לקלנסי המצויין בשורות בני השרון להגדיל את היתרון ל-8 נק' (54:62).

השתי דקות לסיום היו מותחות מאוד: אשקלון הצליחה לצמצם את הפיגור ל-3 נקודות (59:62), אולם טעות קשה של מורן רוט איפשרה לבני השרון להגדיל את ההפרש עם שלשה דרמטית של ארז כץ (59:65).

למרות צימצום הנקודות, אשקלון לא הצליחה לחזור. בני השרון שמרה היטב על התוצאה והעפילה לגמר הגביע - 61:69 בסיום.


המאמן שהוביל עוד קבוצה לגמר, דן שמיר, אמר בסיום: "בשביל כל האנשים כאן במועדון גמר גביע זה משהו מיוחד, זה חוויה אדירה. זה כיף גדול להיות שם שוב. אשקלון לחצו, אנחנו מעט איבדנו את הידיים בחצי השני. יש דברים שהם על אחריותי. נבוא מוכנים להמשך".

מאמן עירוני אשקלון, אריאל בית הלחמי: "זה היה משחק שאף קבוצה לא הצליחה לפתח יותר מדי מומנטום. היה משחק מאוד איטי, שעבד לטובתם. לא הצלחנו להביא את הכלים שלנו לידי ביטוי וחבל".

בני השרון: סם קלנסי 20 ו-8 ריבאונדים, רון סטיל 15, קוקי בלצ'ר, ארז כץ ושון ג'יימס (7 ריבאונדים ו-3 חסימות) 6 כ"א, אורי יצחקי ואוגונה אוניקווה 5 כ"א, בן רייס 4, דורי אסף 2.

אשקלון: ג'ימי בקסטר 18 ו-8 ריבאונדים, עומאר סניד 13, בריאן טולברט 11, ברוקס סיילס 8, דרור דוידי 4, מורן רוט 3, אבי סוכר וקורי קאר 2 כ"א.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק