מתקרבים לגביע: מכבי תא בגמר

חצי גמר גביע המדינה: ברק נתניה התאמצה שני רבעים וחצי, עד מכבי תל אביב כבר פתחה פער דו ספרתי 65:81 שנשמר כל הדרך לגמר. אפשר לפתוח כבר שמפניה?. וייז'נייבסקי הצטיין עם 15 נק'

יום שני 15 פברואר 2010
שלמה חסיד

האבק כבר יוצא מהארון. מכבי תל אביב תנסה לחדש ימיה באגירת תואר גביע המדינה, לאחר שהעפילה לגמר בעקבות הניצחון המשכנע 65:81 על ברק נתניה, שיותר חשה כסינדרלה של המפעל עד כה. 

למכבי תל אביב מעמד הגמר כבר נעלם כשנה פלוס. הגביע עוד בכלל כ-3 שנים לא נכנס לארון, וכעת זו הזדמנות טובה מאוד לחדש ימיה כקדם. 

נתניה יכולה להרגיש גאה. אין ספק כי מאמן הקבוצה, אריק אלפסי, עשה את הבלתי יאומן עצם זה שהקבוצה הקטנה, שרק העפילה לליגה של הגדולים, הספיקה להגיע עד לשלב חצי הגמר, שגם הוא דיי והותר. למרות זאת מכבי תל אביב הייתה גדולה בכמה פרמטרים מנתניה. 

אלפסי: לא שיחקנו חכם. דרוקר: אנחנו מאמינים בעצמנו

אריק אלפסי, מאמן ברק נתניה אמר בסיום: "אני חושב שהפסדנו את המשחק כבר בחצי הראשון. היה לנו אחוזים מחרידים לשלוש. לא שיחקנו חכם מספיק בהתקפה, יש להם יותר כלים, יותר רוטציות. שחקנים נתנו יותר על המגרש. הלוואי שנגיע לעוד מעמד גבוה בעונה הזו, אנחנו שואפים למעלה, אבל עדיין הכל פתוח העונה".

עוזר מאמן מכבי ת"א, שרון דרוקר אמר בסיום: "נתניה קבוצה קשה, היא קשוחה. יש להם ריבאונד התקפה הם מהראשונים בליגה. בחצי השני עשינו כמה התאמות, שלטנו לגמרי והמשחק הוכרע לטובתנו. זה משחק על תואר, זה משחק אחד. אנחנו מאמינים בעצמנו, זה משחק אחד והכל פתוח".

רבע ראשון:  15:19 לברק נתניה

מכבי תל אביב פתחה בחמישייה עם: גרין, פניני, אידסון, אנדרסון ו-וויז'נייבסקי. ברק נתניה עלתה בחמישייה: ווישהאם, ברנר, קלינגסוורת.

פתיחה טובה של נתניה למשחק, כאשר ווישהאם וקלינג'סוורת שמרו את האורחים בתמונה - 9:10. השמירה הטובה של נתניה הוליכה אותה ליתרון ראשון במשחק (15:17). קילינג'סוורת הוסיף עוד 2 בסיום והוליך את נתניה ליתרון 4 נק' בסיומו  - 15:19.

רבע שני: 31:35 למכבי תל אביב

מכבי תלאביב פתחה בנחישות את הרבע השני, פרקינס ובלות'נטאל צימצמו ל-18:19. למרות זאת אנדרסון בהתקפה מהירה השיב את היתרון חזרה למכבי (21:23).

רוטברט נכנס לעניינים וקלע 5 נקודות רצופות, שבהן אף שלשה נהדרת (25:29). נתניה המשיכה לאבד ריכוז, מה שאיפשר ללימונד ופרקינס להחזיר את היתרון למכבי בריצת 0:8 במהרה (31:33). היתרון של מכבי צמח ל-4 נקודות בסיום המחצית - 31:35.

רבע שלישי40:56 למכבי נתניה

מכבי תל אביב פתחה בהתלהבות את המחצית השנייה, בזמן שנתניה המשיכה להחמיץ קליעות בטוחות. ההפרש צמח ל-9 נק' (33:42) ואלפסי לקח פסק זמן מהיר.

נתניה החטיאה ללא הרף, בלות'נטאל מהעבר השני צלף שלשה ממרחק רב. ההפרש צמח לדו ספרתי (35:48).ההפרש לא השתנה לקראת סוף הרבע, מה שנראה כי נתניה מתרחקת משלב הגמר - 40:56.

רבע רביעי:65:81 למכבי תל אביב

הצהובים כבר החלו לשיר שירים על הגמר, לאחר שגיא פניני צלף שלשה שהגדילה את ההפרש ל-21 נקודות (40:61).

הדרך לגמר של הצהובים כבר נראתה בטוחה, כאשר אפילו דרק שארפ, קפטן הקבוצה, נכנס לפרקט ל-4 הדקות האחרונות (51:71).עד הסיום המשחק הפך לגארבג' טיים, מכבי תל אביב בגמר, דון שמעון החל לנקות האבק בארון (65:81).

מכבי תל אביב: אנדרו וויז'נייבסקי 15, 5 אסיסטים ו-3 חטיפות, רביב לימונד 14, גיא פניני 12, דייויד בלות'נטל 11, אלן אנדרסון 9, דיאור פישר (8 ריבאונדים) ודורון פרקינס (7 אסיסטים, 6 ריבאונדים) 8 כל אחד, סטפון לאזמה 4, דרק שארפ, צ'אק איידסון ויניב גרין שיחקו ולא קלעו.

ברק נתניה: רוברט רות'בארט 18 ו-7 ריבאונדים, דנילו פינוק 17, מרקו קילינגסוורת' 15 ו-11 ריבאונדים, ךיאור חכמון וטוני יאנגר 5 כל אחד, ערן אסנטי 3, טוני וושהאם 2, שמוליק ברנר (5 אסיסטים), אלירן גואטה ואוריה גור שיחקו ולא קלעו.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק