בית ספר לניהול

בשעה שכולם ממהרים לפטר את המאמנים שלהם, דווקא פרוספר אזוגי מאשקלון מוכיח לכולם שההיפך הוא הנכון. אזוגי האמין במלמיליאן גם בימים קשים ועכשיו הוא בא על שכרו

יום שלישי 16 פברואר 2010
שלמה חסיד
שבוע מטורף עבר על שוק המאמנים. ניצן שירזי הגיע להפועל חיפה על תקן יועץ. אלי כהן ברעננה פוטר והוחזר. יהודה זגורי מרמת השרון נבעט החוצה, סלובודאן דראפיץ' בהרצליה הציע את פיטוריו, ועוד גלריה מכובדת של שמות של מאמנים בשתי הליגות הבכירות חוששים מהרגע שיקראו למשרד של הבעלים שלהם ויזדכו על הג'וב.

ביום שישי הרמתי טלפון למאמן מליגת העל, אחד שכבר עשה דבר או שניים בקריירה שלו, ושמו הולך לפניו. כששאלתי אותו מה עניינים הוא השיב לי שאצלם בקבוצה יש שיר שהפזמון שלו הוא 'ומי הבא בתור?' (עם הלחן שכל אוהד כדורגל מכיר), אחרי שהבעלים של הקבוצה שלו, שידוע כמו שידו קלה על ההדק, מפטר את כולם. אותו מאמן עדיין מועסק, אבל הוא כבר מחפש לעצמו קבוצה חדשה, בשביל לא להיות מופתע.

על רקע כל הטירוף הזה, בולט אחד פרוספר אזוגי מאשקלון, שדווקא אין לו יותר מדי יחסי ציבור באזור המרכז, אבל דווקא הוא מתעלה על עצמו בשעות קשות.

אזוגי שפך בקיץ סכומים יפים על הקבוצה שלו במטרה להקפיץ אותה לליגת העל. בתור מאמן הוא מינה את אורי מלמיליאן, מאושיות הכדורגל בארץ.

כמו שקורה בהרבה מקרים של קבוצות חדשות, לקח לקבוצה זמן להתחבר, ובינתיים אשקלונה התבזתה בכל מגרש אפשרי. כשכולם כבר חישבו את קיצו של אורי לאחור, וגם מספר 8 הירושלמי בכבודו ובעצמו הכריז כי אין לו בעיה לוותר על החוזה ולפרוש, דווקא אזוגי עמד על כך שהחוזה יכובד. "רק אורי ייקח אותנו לליגת העל", אמר אז.

חלפו המחזורים וכיום כולם רואים שאזוגי צדק. אורי סגר אתמול שישה ניצחונות רצופים, הפעם 0:3 על מכבי באר שבע. אז לפני שהתל אביבים השכונתיים מריצים בדיחות על מה שקורה באשקלון, כדאי להם לקפוץ להשתלמות בניהול אצל פרוספר, וללמוד ממנו איך מנווטים את הספינה בביטחון גם כשהים סוער.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק