נאום הכבשים היה טעות

אפי בירנבוים שמוביל את בני השרון לעונה מצוינת מודה: "לצאת אז נגד מכבי תל אביב היה טעות. הסטתי את תשומת הלב מההצלחה של הפועל תל אביב

יום רביעי 24 ינואר 2007
שלמה חסיד

אין בכלל ספק שהמאמן המצליח ביותר העונה בליגת העל בכדורסל הוא אפי בירנבוים, מאמנה של בני השרון. בירנבוים מוביל את בני השרון לעונה מצוינת שתסתיים, אולי, במקום השני תוך כדי תצוגות כדורסל נפלאות והחתמת לי ניילון, אחד הזרים הטובים ששיחקו בליגת העל בעשור האחרון.

בראיון ל-TELESPORT הפתיע בירנבוים כשהודה לראשנה ש"נאום הכבשים" לפני שנתיים היה טעות. בירנבוים נאם אז לאחר הניצחון הגדול של הפועל תל אביב במלחה על הפועל ירושלים ואמר  כי :"כולם מפחדים לאמר את האמת. כולם יודעים שאין בעצם תחרות בליגה, כל עוד מכבי משחקת בה וכך העסק מתנהל".

אתמול הוא אמר: "זו היתה טעות. הסטתי אז את ההצלחה הגדולה שהיתה לי עם הפועל תל אביב ותשומת הלב הופנתה לנאום הזה".

בוא נדבר על ההצלחה בבני השרון

"זה לא דבר חדש בשבילי. את רוב הקבוצות שלי הובלתי למעלה. המועדון הזה מאוד רעב להצליח, ומהתחלה סימן לעצמו מטרה להגיע למעלה. כל האנשים שעובדים סביבי נותנים כתף בשביל ההצלחה של הקבוצה והדרך יותר קלה. כשאתה כל כך רוצה להצליח ועושה את הדברים הנכונים ההצלחות מגיעות. אני עדיין מרגיש את הפרפרים בבטן לפני אימונים ומשחקים וזה הסימן שהמצב שלי טוב".

כמו שמכבי תל אביב נראית עוד תזכו באליפות

"האליפות תקבע בעוד ארבעה חודשים על פי הכושר אז.  עכשיו רק עושים את הדרך למעלה. אנחנו מסמנים מטרות ויודעים לאן אנחנו רוצים להגיע".

הצלחת בענק עם לי ניילון

"מאוד יכול להיות שלי ניילון יהיה שחקן העונה. הוא שחקן אדיר, מעל הליגה שלנו בכישרון שלו, אבל בחצי הראשון מול נהריה הוא לא תיפקד. הרמה של ניילון צריכה להוביל את הקבוצה. הוא לא שם מסתורי, הוא היה שחקן אן.בי.איי שנפל בין הכסאות, זכינו בו, ואנחנו נהנים מכל רגע שהוא איתנו".

יש לך עוד סיוטים מהעונה האחרונה בהפועל תל אביב

"
בהפועל, בשנה שעברה העסק התחיל להתפרק והיתה לי אחת השנים הקשות בקרירה. נלחמנו על הקרירה שלנו ועל עתיד המועדון. זו היתה שנה של הישרדות. עשינו הכל בשביל עצמנו שלא יהיה לנו כתם של ירידה".

 לצפייה בראיון לחצו PLAY

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק