ההיסטוריה שפרגוסון לא רוצה ללמוד

מנצ'סטר יונייטד תשחק הערב במילאנו את המשחק הראשון בשמינית גמר ליגת האלופות מול מילאן. לקראת המשחק חזרנו לניסיונות הכושלים של היונייטד לעבור את הרוסונרי בשלבי הנוק אאוט

יום שלישי 16 פברואר 2010
יוני רוט
 מנצ'סטר יונייטד תנסה לעשות היסטוריה קטנה ובפעם הראשונה לעבור את מילאן בצמד מפגשי נוק אאוט. עד כה, זה לא הצליח לה, ואנו חזרנו לניסיונות הכושלים של השדים האדומים לעבור את היריבה ממילאנו ולספר קצת על היריבות הענקית והמרתקת  בין שני המעדונים.

1957/58: מילאן - מנצ'סטר יונייטד 2:5

 
מנצ'סטר יונייטד, הגיעה למילאנו למשחק חצי הגמר השני בגביע האירופי, עם יתרון 1:2 מהמשחק הראשון, שנערך שלושה חודשים בלבד לאחר אסון מינכן. החניכים של מאט באזבי, ללא בובי צ'רלטון ששירת את נבחרת אנגליה באותו הזמן, עברו דרך מייגעת לאיטליה, כשהם חוצים את היבשת בספינה ורכבות. האורחים הגיעו לאצטדיון 25 דקות בלבד לפני המשחק והקבוצה המקומית לא ריחמה עליהם. שערים של נילס לידהולם, אלברטו שיאפינו (צמד) וג'יאנקרלו דנובה, הבטיחו לרוסונרי עליה לגמר אירופי ראשון.


1968/69: מילאן - מנצ'סטר יונייטד 1:2

שוב שתי הקבוצות נפגשות בשלב חצי הגמר. הרוסונרי הגיעו למנצ'סטר עם יתרון 0:2 מהמשחק הראשון, אבל בובי צ'רלטון נתן למקומיים תקווה עם שער יתרון. מילאן התבצרה בהגנה והשופט גנב את ההצגה, כשלא פסק לשער ברור של דניס לאו, כשהכדור חצה את הקו. המילאנזים המשיכו לגמר בו הם ניצחו את איאקס 1:4.


עקץ פעמיים. קרספו


2004/05: מנצ'סטר יונייטד - מילאן 2:0

היונייטד חיכתה 36 שנים כדי לנסות לגמול למילאנזים על ההפסד הקודם, אבל נכשלו שוב בשלב חצי הגמר. הרנן קרספו שבאותה עונה היה מושאל למילאן מהיריבה הגדולה של אותה תקופה צ'לסי, היה זה שגנב את ההצגה. החלוץ הארגנטינאי ניצל טעות של שוערה חסר הניסיון של היונייטד רוי קארול, כדי לנצח באולד טראפורד. אותו קרספו הכניע גם את טים הווארד בגומלין בסן סירו, בדרך לגמר המופלא אותו הפסידה מילאן לליברפול בפנדלים, אחרי שכבר הובילה 0:3.


2006/07: מנצ'סטר יונייטד - מילאן 5:3

המפגש הכפול הכי גדול בין שתי הקבוצות, נערך גם הוא כמובן בחצי הגמר. וויין רוני העניק ליונייטד ניצחון דרמטי 2:3 במשחק הראשון, אבל מי שגנב את ההצגה באותו משחק, היה שחקן העונה באותה שנה קאקה, שכבש צמד שערים מדהים ועשה את החיים של הרוסונרי הרבה יותר קלים בגומלין. קאקה, סידורף וג'ילארידנו, קבעו ניצחון 0:3 ענק בגומלין ובגמר נקמו בליברפול על ההפסד ב-2005.


גנב את ההצגה באולד טראפורד. קאקה


צילומים: Gettyimages

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק