הווארד ווב ישפוט בגמר המונדיאל

השופט האנגלי בן ה-38 נבחר להיות זה שינהל את גמר גביע העולם בין נבחרות ספרד והולנד אחרי ששפט 3 משחקים באופן מרשים למדי. רוברטו רוזטי האיטלקי הודיע על פרישה

יום חמישי 08 יולי 2010
מערכת מונדיאל

גמר כל אירופאי ביוהנסבורג. אחרי שנקבע אתמול כי משחק הגמר ביום ראשון ייערך בין נבחרות הולנד וספרד, שתי נבחרות אירופאיות שלא זכו בתואר מעולם, נקבע גם כי השופט במשחק יהיה אירופאי.

הווארד ווב האנגלי, בן 38, זכה לכבוד הגדול לנהל את המשחק לאחר ששפט בדרום אפריקה עד כה שלושה משחקים והפגין יכולת מרשימה למדי. בחודש מאי האחרון שפט ווב גם את גמר ליגת האלופות בין באיירן מינכן ואינטר. במהלך המונדיאל שפט את משחק הפתיחה של ספרד מול שוויץ, את המשחק בו הדיחה סלובקיה את איטליה מגביע העולם, וכן את שמינית הגמר בין ברזיל וצ'ילה.

ועוד בנושא השופטים, היום אחר הצהריים הודיע האיטלקי רוברטו רוזטי על פרישתו משיפוט. רוזטי היה אחד המועמדים הבכירים לנהל את משחק הגמר אולם הודח מטורניר גӑיע העולם לאחר אישור השער של טבז הארגנטינאי מול נבחרת מקסיקו במשחק שמינית הגמר.

רוזטי בן ה-42 היה צפוי לשפוט גם בטורניר יורו 2012 אולם בחר לתלות את המשרוקית כבר הקיץ: "את ההחלטה קיבלתי עוד לפני משחקי גביע העולם. כעת אהיה אחראי על השופטים ۑליגת המשנה האיטלקית".

צילום: Getty Images

תגובות

טלספורט בפייסבוק