לא יעזור. אני אאמן את הנבחרת

אייל ברקוביץ' כינס מסיבת עיתונאים ואמר שוב פעם: "אני רוצה לאמן את נבחרת ישראל. המדינה מאמינה בי ורוצה אותי בתפקיד. את הכספים למאמן זר עדיף להשקיע בנוער. שפיגלר היה איתי וראה איך אני עובד"

יום רביעי 17 פברואר 2010
שלמה חסיד
אייל ברקוביץ' לא עוצר.  ה"קוסם" הלאומי המשיך היום במסיבת עיתונאים במלון "הילטון" את תכנית העבודה שלו, בדרך אולי לקבל את המינוי למאמן נבחרת ישראל. כשרוברטו דונאדוני כבר סיכם את תנאיו וכעת נותרה רק החלטת ההתאחדות, אייל ברקוביץ' כינס מסיבת עיתונאים ובה פתח בפני התקשורת את ה"אני מאמין" שלו ואת תכניותיו לגבי נבחרת ישראל.

"לנבחרת ישראל אין בית קל. יש לה בית נח ואפשר וצריך לעלות ממנו. יש אנשים שלא תרמו זוג נעליים לכדורגל הישראלי ולא הפסיקו ללכלך יום אחרי יום. כאילו היום אני רוצה לאמן את הכדורגל ובאתי מעולם האופנה. לכל דבר יש פיתרון, כל דבר פותרים אותו בשנייה וחצי"

לגבי אחת הבעיות העיקריות שטוענים כלפיי אייל ברקוביץ, חוסר הניסיון, אמר: "זה שטויות להגיד שאין לי ניסיון. אני מביא איתי הכל. חוצפה חיובית, משחק התקפי, כדורגל אטרקטיבי, אינטרקציה עם השחקנים. אף אחד לא יכול להביא דבר כזה. אף מאמן לא יודע מה זה להיות שחקן כדורגל, אני כן יודע. אף אחד לא הרגיש מה זה לקבל תיקול או להפסיד משחק כשחקן. מסכים איתכם, נכון שלא אימנתי כדורגל מעולם אבל אין חוקים בכדורגל. אם אני אעמיד פה מאמן מליגה א' ואת פאביו קפאלו אף אחד לא יכול להגיד לי מי מהם יעלה או שלא".

"אני אביא איתי צוות: שני עוזרי מאמנים- אחד להתקפה ואחד להגנה. אני אהיה המאמן. יגיע מאמן שוערים, מאמן כושר- בכדורגל אין חוקים ולא צריך לספר סיפורים" ענה ברקוביץ' לגבי תכניותיו על צוות האימון.

"ז'אוטאוטאס היה שחקן הרבה פחות טוב ממני ואם הוא קיבל את ההזדמנות לאמן את הנבחרת במולדתו אין שום סיבה שמדינת ישראל לא תיתן לי לאמן. כל המדינה רוצה אותי כמאמן, בכל הסקרים אני מוביל. גם מי שהיה נגדי בתחילת הקמפיין בעדי היום. זאת לא בושה להגיד: אני רוצה לאמן את נבחרת ישראל. אלי אוחנה אומר פתאום מאמן זר אחרי שהציעו לו להיות עוזר. אני מגיע עם היושר המקצועי שלי, איך שאני- אייל ברקוביץ'. הכנתי דפים כדי לנאום ואני לא מסתכל עליהם אפילו"

לגבי התמיכה הרחבה סיפר: "אני הולך ברחוב ומרגיש כמו ראש ממשלה. אומרים לי כל הזמן "אנחנו בהצלחה, אנחנו איתך".  אני לא רוצה להרגיש ראש הממשלה ולא רוצה להיות כוכב הנבחרת. יותר מעשור הייתי כוכב הנבחרת וזה לא מעניין אותי. אני מרגיש שהשחקנים רוצים אותי כמאמן הנבחרת. רק ככה אפשר להצליח. כדורגל משחקים מאהבה, זה בא מהלב. אני שיחקתי בנבחרת רק מהלב ומשם מגיע הכדורגל. מי שרוצה נבחרת טובה צריך להביא מישהו עם לב".

וכמובן, איך לא, התייחסות לגבי המוניטין שלו והבאת מאמן מבחוץ: "מאמן זר ייקח לנו את קופת המדינה, אנחנו לא מעניינים אותו. עד שהוא יכיר מי אלה ורמוט, גולסה או שכטר כבר נהיה בקמפיין הבא. הוא לא מכיר את "התקווה", לא את המנטליות שלנו. קראתי שכתבו עליי שאני בהמה ברברית כי יום אחד קיללתי שופט בלהט של משחק. מישהו כאן הרגיש פעם מה להט של משחק? יש לי ילד וזה נגמר רק בקללות באותה התקרית. מי שיש לו ילדים יודע מה זה כשפוגעים לך בילד"

יש לי פרוייקט בנשר שאני תורם מכספי מאות אלפי שקלים בשנה כדי שהילדים האלה יוכלו לשחק כדורגל. אני משקיע שעות על אימונים איתם. מישהו פעם ישב איתי לקפה? אנשים אוהבים את האמת ולא קומבינות. הם אוהבים לשמוע את האמת בפנים. שהייתי שחקן צעיר לא אהבו את זה, אבל היום שאני לא מחפש להתחנף אנשים אוהבים את האמת. הייתי בהרבה משחקים בשנה האחרונה, אמרתי כל מה שאני חושב וכנראה שאנשים מאמינים בי ורוצים אותי".

ה"קוסם" נשאל גם על אותה התבטאות כשהוא מודיע על רצונו שהנבחרת תפסיד באותו משחק מוקדמות גביע העולם: "באותו משחק רציתי שאברהם גרנט יפסיד. זה כמו שהיום אני אאמן את הנבחרת ואנפה את יוסי בניון. איך זה ייראה?"

"יש מאמנים ישראלים אחרים ראויים, אבל את הכסף שלוקח מאמן זר עדיף להשקיע בנוער. יש עוד מישהו בקטגורייה שלי שחמש שעות ביממה עובד על מגרש כדורגל ומאמן ילדים? בן אדם אחד אין. מוטל'ה שפיגלר הוריד בפניי את הכובע".

"אני בקשר מצויין עם ההתאחדות לכדורגל. אני מדבר עם אבי לוזון הרבה ומכבד אותו. יש יו"ר, מזכירות- שיחליטו מה שהם מוצאים לנכון. היה לי קמפיין של שישה חודשים והחלטתי שמספר שבועות לפני החלטה על מינוי מאמן אני אכנס מסיבת עיתונאים בשביל להגיד מה אני חושב ואענה לשאלות. אם אני לא אקבל את המינוי אני אמשיך הלאה".

"דונאדוני הוא לא שם גדול יותר מאייל ברקוביץ'. לא בישראל. אין לי בעיה עם אף אחד, כל אחד הוא ראוי ואני לא פוסל אף אחד אחר. כל אדם שרוצה לאמן את הנבחרת הוא ראוי. הכסף הוא לא בעיה בכלל מבחינתי ומי שעתיד לאמן איתי בצוות".

"אני רק אסיים את דבריי ואומר שלא האמנתי והבנתי כמה אוהבים אותי. אני מודה לכל המדינה על התמיכה".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק