פרופסור למדעי המדינה

נאום "הכתרת מאמן הנבחרת" של אייל ברקוביץ', הוכיח כי שחקן גדול, לא מבטיח אישיות גדולה. הנאום הפוליטי והתוקפני חסר הערכיות, שבה להטיף לכולם חוץ מאותו אדם שנאם מאחורי המיקרופון. אייל כהן לא מתפלא מהילד המגודל

יום חמישי 18 פברואר 2010
אייל כהן

הנאום הדמגוגי הזול ביום רביעי של אייל ברקוביץ' במלון הילטון היוקרתי לא הפתיע ודיי הזכיר לי בעיקר את אותו "נאום השיבה הביתה" לא רחוק משם במלון שרתון מוריה בשנת 2005.

אותו נאום שאז הפך לבדיחה, כאשר אותו שחקן גדול (ובהחלט היה כזה) אמר דאז: "אני רוצה לשחק במכבי חיפה. אני אפגע מאוד אם חיפה לא תפנה אליי, אבל לא אכפה את עצמי עליה". הסוף ידוע, ברקוביץ' לא חזר למועדון נעוריו, שחר קבע כי הוא לא מתאים למערכת והקוסם חתם בגלאקטיקוס התל אביבית שהתפרקה לחתיכות בסיום אותה עונה.

לאחר הנאום התוקפני, היומרני  והמגלומני לעמדת מאמן הנבחרת, אותי עניין  מי אותם יועצים שכותבים ומהווים השראה לברקוביץ'. מהיכן הוא שואב את כל הפוליטיקה בגרוש שהוא מנסה לנפח, אשר דיי מזכיר את קמפיין הבחירות של קדימה בראשותה של ציפי ליבני, שכל דרכה הייתה דרך ההשתלחות הפוליטית בבנימין נתניהו והליכוד. כמובן שזה לא עזר לראש האופוזיציה וכפי שמפלגתה נראית כיום, עם מיטב הסיכסוכים גם ברקוביץ' נראה היום בנאומו הפופוליסטי והנמוך.

נאום שהוא בעיקר זול, חסר חשיבות, נמוך, חסר דרך וחסר עמוד שידרה שבעיקר החליט להתנגח מול כל אמצעי התקשורת. כמובן, במקום לגייסם למחנו החליט לפרק את המחנה ל-2. הפעם קדימה זה אתר הספורט ONE ואילו מפלגת הליכוד אלו ספורט 5. טלנובלה פאתטית.

"לא יעזור כלום לאף אחד, אני אהיה מאמן הנבחרת" - למי בדיוק זה לא יעזור ברקוביץ'? אתה מאיים עלינו? אתה קובע כללים חדשים? הרי מאז שהגעת חזרה ארצה אמרת שאין בכלל כדורגל בארץ, אז מה פתאום אתה רוצה לתפוס את התפקיד הכי בכיר בכדורגל. הרי זו צביעות לשמה. 


ברקוביץ' ברגעי גבורה במדי ווסטהאם

גם במהלך הראיון ברקוביץ' החליט לגדף את מאמן אלוף אירופה דנמרק  ריצ'רד נילסן, את אלי אוחנה ואחרים, אולי באמת זוהי בעיקר הסיבה האמיתית מדוע ברקוביץ' לא הגיע לאף קבוצה גדולה באי הבריטי, אשר בעיקר זוכרים לו עימותים עם החלוץ הארטסון מווסטהאם והעימות התקשורתי בינו למאמנו בסלטיק, מרטין אוניל. 

דבר אחד כן ברור. נבחרת ישראל לא זקוקה לברקוביץ', כפי שברקוביץ' זקוק לה. השחקן הגדול מאז שפרש מכדורגל לא מוצא את עצמו. בתור שדר רדיו, הוא מעניק בעיקר רייטינג אבל לא מחדש דבר. בערוץ 10 כבר לא משדרים את המשחק המרכזי והאימונים של הילדים בנשר לא מתקיימים על בסיס קבוע, לפחות בזמן שהוא מאמן בהם.

לכן ברקוביץ' ממרומי שכונת מגדל השן דניה בחיפה, עדיין לא מצא תחביב חדש שאותו הוא יאהב כפי שהקדיש את מרבית חייו למשחק הכדורגל, ומנסה לגעת באימון. 

אין בזה כל פסול אדון ברקוביץ', אבל תהיה חכם, לא צודק. אם תרצה להגיע למשרה הגבוהה ביותר, תתחיל מלמטה, כי אז הנפילה לא תכאב. תשאל מאמנים מנוסים, הם לוודאי ידריכו אותך. אופס סליחה, אתה כבר מאמן הנבחרת, אז הם כבר יפנו אלייך.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק