העיתונאים דווקא כן קרעו זוג נעליים

אייל ברקוביץ' בא בטענות לעיתונאים על כך שלא עסקו בכדורגל. אלא שתחקיר מעמיק של telesport מגלה: יש לא מעט עיתונאי ספורט ששיחקו בליגות שונות. חלקם אפילו צילמו זאת בצילומים וידאו שהגיעו לידינו בלעדית. הרשימה המפורטת לפניכם

יום חמישי 18 פברואר 2010
שלמה חסיד

אייל ברקוביץ' בנאומו  המדהים אתמול, בא בטענות קשות נגד העיתונאים שהגיעו לאירוע, על כך שהם לא שיחקו כדורגל ובטח לא קרעו זוג נעליים ולא יודעים לחוות התרגשות של משחק.

ברקוביץ' תקף את אנשי התקשורת שתוקפים אותו ובעיקר את כתב ערוץ הספורט מוטי פשכצקי. כמובן שהטענה הזו,  אין לה מקום ובטח לא היגיון. הרי גדולי המבקרים את הצבא,  מעולם לא היו קצינים בכירים, וגדולים הפרשנים הפוליטיים, מעולם לא עסקו בפוליטיקה.

אלא שברקוביץ' הגדיל וחטא כשלא הכין שיעורי  בית. מתברר שחלק גדול מהאנשים העוסקים בכתיבה  עיתונאית בתחום הספורט, בביקורת ובפרשנות דווקא כן עסקו בכדורגל. ולא, אנו לא מדברים על אלה שכולם מכירים ועל שחקנים מקצועניים, כמו אלי אוחנה ואלון מזרחי.

 אם ברקוביץ' היה מכין שיעורי בית, הוא היה מגלה כי מיטב העיתונאים דווקא כן שיחקו כדורגל וחלקם אף דאג לצלם זאת ולשדר את הסרטים להנאתכם.

אז אנחנו החלטנו לעשות סדר עבור ברקוביץ' ולהציג בפניכם רשימה חלקית של העיתונאים שכיכבו בעבר בקבוצת כדורגל.

נתחיל בפשכצקי שזכה לעיקר הביקורת במסיבת העיתונאים. מוטי פשכצקי שיחק בקבוצת הבוגרים של הפועל רמת גן ורשם שלוש הופעות עם הבוגרים. פשכצקי החל דרכו בקבוצת הנערים של מכבי פתח תקווה שם כיכב לצד אסי משיח וגל אלברמן במכבי פ"ת. הוא עבר בעסקת ענק, במונחים של משפחת פשכצקי,  להפועל רמת גן בעיסקה משולשת שכללה גם את מיכאל זנדברג ועומר בוקסנביום. אלא שפציעה טורדנית שלחה אותו לסיים את הקריירה בהוד השרון שם שיחק לצד נסים כהן ועמי וזאנה ועבר לעיתונות.

רון קופמן שעובד עם פשכצקי בערוץ הספורט, הוא בעל עבר ספורטיבי מפואר. על פי ויקיפדיה, קופמן שיחק כשוער כדורגל עד גיל 23 ופרש כשקבוצתו האחרונה בקריירה הייתה הפועל קריית שלום. הוא היה גם שוער כדוריד בהפועל גבעתיים ובהפועל לוד, ואימן תקופה קצרה את הפועל גבעתיים בליגה הארצית.


עוד אחד שנוהג לכתוב על ברקוביץ' הוא אבי רצון, פרשן הכדורגל של מעריב וערוץ 1 אבי רצון שיחק בקבוצת הנערים של שמשון תל אביב.  רצון גם כיכב בקבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב כשחקן נוער. את המשך הקריירה שלו העביר רצון במשרד הביטחון ולאחר מכן בעיתונות ספורט.

גם שלומי ברזל, עורך מדור הספורט של הארץ שכותב לא מעט נגד ברקוביץ' שיחק בעבר בהפועל רמת גן וקבצת הבוגרים המיתולוגית של אליצור בר אילן, אלא שפציעה בגיל 25 גמרה לו את הקריירה. מאז מככב ברזל בימי שישי בקבוצת חובבים של  אוניברסיטת תל אביב וכל מי שמעוניין לצפות בו יכול להיכנס ללינק הזה ולצפות בברזל מתרגל אכזבה ולוקח ללב, כמו שברקוביץ'  אוהב. כמו כן ניתן לצפות בברזל כובש צמד במהלך הקליפ הזה.
 
נעבור לידיעות אחרונות. אבינועם פורת מבכירי כתבי הכדורגל של ידיעות אחרונות שיחק בקבוצת הנוער של הפועל רעננה. משה שיינמן, שמסקר את ההתאחדות לכדורגל עוד מהתקופה שברקוביץ' היה ילד, שיחק בקבוצת הנערים של מכבי תל אביב. עמיר פלג, פרשן הספורט של העיתון ועד לא מזמן עורך המדור,  שיחק בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. אלי סניור, כתב הכדורגל באזור אשדוד שיחק בבית"ר תל אביב.

העיתונאי הוותיק אשר גולדברג, דווקא מפרגן בדרך כלל לברקוביץ'. גולדברג  שיחק בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. לאחר מכן עבר להפועל אפקה ששיחקה בליגה ב' וכיכב בנבחרת אגד ונבחרת פיקוד צפון בכדורגל. 

רדיו? שדר הרדיו הוותיק דני דבורין וידידו של גולדברג,  שיחק בקבוצת הנערים של בית"ר תל אביב ובבוגרים של מכבי צפון תל אביב בליגה ב'. אביו, לוניה דבורין, היה שחקן בית"ר תל אביב ואימן מספר רב של קבוצות בליגה.

גם רוני דיאון, מבכירי כתבי הספורט בירושלים ידע ימים יפים כספורטאי. דיאון שיחק בקבוצות הנוער של בית"ר ירושלים והיה שייך לסגל הבוגרים של בית"ר ירושלים. אלא שבירושלים גדלו כוכבים קצת יותר גדולים מדיאון.

ויש גם מי ששיחק ואימן בענפים אחרים. אלי סהר, פרשן הכדורסל של ערוץ 1 וערוץ הספורט ועורך מדור הספורט של ישראל היום  שיחק בקבוצת הכדורסל של אליצור גבעתיים בליגה א'. בשנת 1986 הוא עבר קורס מאמנים ואימן 12 שנה בליגות הנוער. לשיאו הגיע סהר כשזכה באליפות הנערים עם מקווה ישראל. מזל טוב. אגב, סגנו של סהר ב"ישראל היום", רביב שכטר, שיחק בעבר במספר קבוצות נוער באזור הצפון.

גם גידי ליפקין, ידיד טוב של ברקוביץ',  שיחק בקבוצת הכדורסל של נערי הפועל רמת גן גבעתיים.

אז מתברר , ברקוביץ' שמיטב העיתונאים, דווקא כן יודעים לשחק כדורגל, אולי לא בפרמייר ליגת, אבל במכתש ובבר אילן, דווקא כן.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק