לחץ כבד על נלסון מנדלה להגיע לגמר

פיפ"א לוחצת על נלסӕן מנדלה להגיע ליוהנסבורג, שם יתקיים הערב גמר גביע העולם בין נבחרות ספרד והולנד. נכדו אמר: "צריך להבין שהוא כבר בן 92, זה לא פשוט בשבילו להיות נוכח במשחק בשעות כאלה"

יום ראשון 11 יולי 2010
מערכת מונדיאל

בפיפ"א רצו מאוד שנלסון מנדלה יהיה נוכח במשחקי הפתיחה והנעילה של מונדיאל 2010, הראשון שמתקיים באפריקה, אך מנדלה בן ה-92 עוד לא התייצב לאחד ממשחקי גביע העולם ובפיפ"א מפעילים לחץ כבד מאוד על משפחתו בשביל להביא אותו למעמד הגמר.  

 כזכור, 24 שעות לפני שריקת הפתיחה של המונדיאל איבד נלסון מנדלה את הנינה שלו בת ה-13Ġבתאונת דרכים ובכך נבצר מהמשפחה להגיע. כעת, לאחר הלחצים הכבדים שמפעילים בפיפ"א, המשפחה החליטה להשמיע את קולה.

אחד הנכדים של נלסון מנדלה סיפר: "הוא יהיה בן 92 בשבוע הבא, בתוספת שעת המשחק המאוחרת ומזג אוויר אלו לא תנאים נוחים בשבילו, צۨיך להבין שזה לא פשוט. פיפ"א לוחצת עלינו מאוד, הם ממש מקווים שהוא יגיע למשחק, אבל המשפחה עוד עדיין מתאבלת לאחר תאונת הדרכים בחודש שעבר".

בפיפ"א מאמינים כי לאחר הבחירה המוצלחת בדרום אפריקה והציפיות הגבוהות בו עמד המונדיאל ואף יותӨ, זאת תהיה דחיפה מורלית עצומה למונדיאל, לדרום אפריקה וליבשת אפריקה כולה אם מנדלה אכן יהיה נוכח במעמד הגמר.

"ההחלטה אם הוא יוכל להגיע למשחק תתקבל בסמוך לשעת היציאה. חשוב לראות איך הוא ירגיש ערב המשחק ומה יאמר לנו הצוות הרפואי" הוסיף ۠כדו של נלסון מנדלה.

ביום חמישי האחרון אמר ספ בלאטר, נשיא פיפ"א: "זה יהיה נהדר אם נלסון מנדלה יגיע לאיצטדיון. אנחנו לא יכולים להבטיח זאת אבל מקווים שכך יעשה. הוא החזיק את הגביע כשהיה בציריך בשנת 2004 ואנחנו מקווים שהוא יחזיק את הגביעĠגם בדרום אפריקה 2010, זאת תהיה תמונת סיום נהדרת וגאווה גדולה בשבילנו, למדינה המארחת וליבשת אפריקה".

תגובות

טלספורט בפייסבוק

a