קסיאס: היום המאושר בחיי

הקפטן הספרדי שהניף את הגביע היה בעננים. דל בוסקה: "שימחנו את כל העם שלנו". סניידר: "היינו ראויים לזכיה"

יום שני 12 יולי 2010
שלמה חסיד
בנבחרת ספרד היו בעננים אחרי הניצחון המרשים 0:1Ƞעל הולנד, בתום הארכה, בגמר גביע העולם.

קפטן אלופת העולם איקר קסיאס אמר: "זה בלי ספק היום הכי מאושר בחיים שלי. עשינו מונדיאל אדיר. התחלנו לא טוב כשהפסדנו לשוויץ אבל זה רק עזר לנו, כי יצאנו מזה מחוזקים. שיחקנו כדורגל ߗכם וטוב והיינו הנבחרת הכי טובה בטורניר. רגע הזכיה מרגש מאוד, עשינו דבר ענק ואנחנו כבר מחכים לנחות במדריד".

המאמן, ויסנטה דל בוסקה, היה מאושר: "שימחנו את כל העם הספרדי. זה יום שמאחד את כל האזרחים בספרד, כולם שמחߙם שאנחנו אלופי העולם. אני חושב שהגיע לנו לנצח את המשחק כי היינו טובים יותר מהולנד. מגיע לאוהדים שלנו לשמוח, הם דחפו אותנו לתת מונדיאל גדול, ולגבור על כל היריבות שלנו".

המאמן ההולנדי, ואן מרוויק, סיכם: "כמובן שאנחנו ߞאוכזבים. המשחק היה שווה כוחות והיו לנו שתי הזדמנויות יוצאות מהכלל להכריע אותו לזכות בפעם הראשונה בגביע העולם. עשינו טורניר גדול, שבהחלט מוסיף כבוד לנבחרת שלנו. חבל שהקהל שלנו התאכזב, אבל יש להם סיבה טובה להיות גאים בנו".

הקשר ההולנדי, ווסלי סניידר, היה מאוכזב מכל: "זו אכזבה גדולה. ספרד אולי החזיקה יותר בכדור, אבל אנחנו היינו יותר מסוכנים. לא ציפו מאיתנו להגיע לגמר אבל היינו לא פחות טובים מהנבחרות הגדולות האחרות, והיינו ראוים לניצחון היום. אבל בכדורגל מנצח מי שמבקיע יەתר גולים, ספרד ניצלה את ההזדנות שלה וזכתה, ואנחנו מברכים אותה. נלך גאים אחרי המונדיאל הזה כי עשינו את שלנו".

צילום: GETTYIMAGESתגובות

טלספורט בפייסבוק